Minister Edukacji kolejny raz straszy wykładowców. Żąda “stosownych wyjaśnień”

Agnieszka

Newsy

16.11.2020 19:15

Minister Edukacji kolejny raz straszy wykładowców. Żąda “stosownych wyjaśnień”

Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki od początku zajęcia tego stanowiska wywołuje kontrowersje. W mediach często przytaczane były jego wypowiedzi dotyczące między innymi kobiet, osób LGBT, niedawnych protestów, czy nauczycieli i uczniów biorących w nich udział.

Zdjęcie Minister Edukacji kolejny raz straszy wykładowców. Żąda “stosownych wyjaśnień” #1
Źródło:https://www.instagram.com/p/B7CVz96hTMQ/

Już na początku listopada Czarnek wysłał do Uczelni w Białymstoku (UwB) pismo, w sprawie wykładowczyni biorącej udział w Strajku Kobiet. Minister poinformował, że otrzymał skargę, z której wynika, że owa wykładowczyni brała udział “w nielegalnych manifestacjach na terenie Białegostoku i wykrzykuje wulgarne hasła typu: wy********* i łamie prawo".

W związku z tą skargą, minister Czarnek zwrócił się do władz uczelni "o pilne zbadanie powyższej sprawy, podjęcie niezbędnych działań oraz przekazanie stosownych wyjaśnień".

Uczelnia skargę zbadała przez Uczelnię - skarga jest bezzasadnaUniwersytet w Białymstoku potwierdził, że otrzymał pismo od Czarnka. Jak wynika z wypowiedzi, sprawa została zbadana i uznano, że skarga dotycząca wykładowczyni jest bezzasadna.

"Z rozeznania władz uczelni wynika, że zarzuty stawiane w skardze są bezzasadne. Nie ma więc podstaw do podejmowania jakichkolwiek dalszych kroków" - powiedziała rzecznika uczelni Katarzyna Dziedzik.

Kontrowersyjne wypowiedzi ministra edukacji

Jedna z najgłośniejszych wypowiedzi ministra edukacji dotyczy kobiet. Według niego kobieta powinna rodzić dzieci, siedzieć w domu i czekać na “niewiernego męża”.

“Znajdźcie państwo przykłady, w których mężczyzna zachowuje się jak ostatni wariat, przychodzi w nocy do domu pijany, zdradza gdzieś "na bokach" swoją żonę, nie dba o tą rodzinę. Ale kobieta wychowuję tą dwójkę dzieci, przyjmuje jeszcze tego męża z nadzieją, że on się nawróci po jakimś czasie - i wielokrotnie się nawraca, wraca do normalnych swoich funkcji.

Już mocno sponiewierany przez życie, już widać po twarzy jego, że jest strasznie sponiewierany, ale wraca, nawraca się. Trzyma tą rodzinę kobieta i wyprowadza ją na prostą.

A znajdźcie mi państwo przykłady odwrotne i ile znacie takich przykładów - że to kobieta zachowuje się jak wariat, wraca w nocy pijana, zdradza męża, nie zajmuje się w ogóle dziećmi, a to mężczyzna trzyma tę rodzinę w dłoni, czeka aż ta małżonka wróci. Ja takich nie znam. Bo kobieta ma mieć tę właśnie funkcję - kreowania tego ogniska domowego.” mówił Czarnek w swoim wykładzie -