Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby!

Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby!

Dziś świata stawia na ekologię, ochronę środowiska oraz zasadę zero waste. Staramy się więc wracać do dawnych zwyczajów czy przepisów. Nasze babcie miały wiele naturalnych sposobów na radzenie sobie z plamami, problemami zdrowotnymi czy problematyczną cerą. Kiedyś nie było takich kosmetyków, jak dziś a kobietom nie można było odmówić urody, czy zadbanego wyglądu. Poznajcie sposoby na naturalne farbowanie włosów, bez użycia farb czy szamponetek!

Zdjęcie Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby! #1

Naturalne farby do włosów

Jeśli chcemy zmienić kolor włosów, to dziś jest to bardzo proste. Wystarczy pójść do apteki czy drogerii i kupić farbę do włosów w kolorze, który najbardziej nam się spodoba. Niestety taki zabieg negatywnie odbija się na naszych włosach i sprawia, że są one osłabione, łatwiej wypadają oraz stają się łamliwe. Można jednak zafarbować włosy za pomocą naturalnych składników. Każda z nas znajdzie je w swojej kuchni, a do tego są bezpieczne dla naszych włosów! Sprawdź, jakimi produktami można farbować włosy!


Czarne włosy

Głęboka czerń to elegancki i wytworny kolor włosów. Aby wzmocnić ten kolor, warto wykorzystać orzechy włoskie, a dokładniej ich skorupki. Mikstura, ta składa się z

-5 łyżeczek zmielonych skorupek,

-2 szklanek przegotowanej wody.

Nakładamy ją na włosy na 20 minut, dzięki czemu przywróci im ona blask i głęboki kolor.

Zdjęcie Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby! #2

Blond włosy

Jasne refleksy na włosach można uzyskać nie tylko dzięki wizycie u fryzjera. Domowy sposób na uzyskanie jaśniejszych refleksów to sok z cytryny. Wystarczy zrobić miksturę z:

- 2/3 szklanki soku

- 1/3 szklanki odżywki.

Te składniki należy dokładnie wymieszać, dzięki czemu stworzą płynną miksturę, którą należy spryskiwać włosy. Najlepiej jest to zrobić, gdy mamy zamiar przebywać trochę czasu na słońcu. Po dwóch godzinach przebywania w słonecznej kąpieli nasze włosy uzyskają miodowe i jaśniejsze odcienie refleksy.

Zdjęcie Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby! #3

Brązowe włosy

Blask i głębie koloru brązowym włosom przywrócą zioła. Jeśli wypłowiały lub zaczynają siwieć, to należy przygotować na nie odpowiedni spray. W swoim składzie powinien on zawierać szałwię, rozmaryn i wodę, Aby go przygotować, należy wymieszać:

-2/3 szklanki suszonej szałwii,

-1/3 szklanki rozmarynu

-3 szklanki wody,

Wszystko należy później zagotować. Po wystygnięciu mikstury i dodaniu odrobiny octu jabłkowego należy przelać ją do butelki z atomizerem i spryskiwać nim włosy nawet 5 razy w tygodniu.

Zdjęcie Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby! #4

Rude włosy

Rudy to kolor, który zdecydowanie przyciąga spojrzenia. Powinien jednak być on żywy i mocny, a nie blady i wyblakły. Aby rude włosy odzyskały swój blask i kolor wystarczy zaaplikować na nie miksturę z:

-soku z marchwi lub pomidorów.

-oleju kokosowego.

Najlepiej jest je wymieszać i taką miksturę należy nałożyć na włosy i owinąć je folią, aby „nasiąknęły” tym żywym kolorem. Taki turban powinno się trzymać na głowie przez około godzinę, a później należy spłukać miksturę, dodając do wody odrobinę octu jabłkowego, który dodatkowo wygładzi strukturę włosa i nada im blasku.
Zdjęcie Farbowanie siwych włosów w domu? Sprawdź, jak zrobić to bez farby! #5

Katarzyna