Dogłębne oczyszczanie i odżywienie skóry? Biała glinka-skuteczny kosmetyk, który możesz zrobić sama!

Dogłębne oczyszczanie i odżywienie skóry? Biała glinka-skuteczny kosmetyk, który możesz zrobić sama!

Oczyszczanie twarzy to bardzo ważny krok w pielęgnacji skóry. Po całym dniu należy ją oczyścić z zanieczyszczeń, serum oraz pozostałości makijażu. Dopiero ten zabieg odpowiednio przygotuję skórę buzi pod kosmetyki nawilżające. Do oczyszczania twarzy możemy używać lekkich toników, peelingów lub żeli do mycia twarzy. Wszystko zależy jednak od naszej cery i jej reakcji na dane kosmetyki.

Zdjęcie Dogłębne oczyszczanie i odżywienie skóry? Biała glinka-skuteczny kosmetyk, który możesz zrobić sama! #1
Kosmetyki z drogerii

W drogerii mamy wiele produktów, które oferują nam oczyszczenie oraz odżywienie skóry za jednym zamachem. Są to jednak kosmetyki, na które nie wiadomo jak zareaguje nasza skóra. Czasami warto stworzyć kosmetyk z domowych składników, co do których mamy wiedzę skąd pochodzą. Jeśli nie boimy się testować nowych produktów, możemy przygotować domowy kosmetyk na bazie białej glinki, który oczyści i dodatkowo odżywi naszą skórę.


Kosmetyk z białej glinki

Nie zawsze mamy czas, aby oczyszczać skórę w dwóch etapach. Czasami nasza skóra daje nam znaki, że taki sposób postępowania nie jest odpowiedni, poprzez występowanie zaczerwienień czy wyprysków. Warto postawić wtedy na kosmetyk z białą glinką, który nie jest tłusty i dokładnie oczyszcza skórę. Nie nadaje się on jednak do zmywania makijażu, może jednak być ich miłym dodatkiem.

Zdjęcie Dogłębne oczyszczanie i odżywienie skóry? Biała glinka-skuteczny kosmetyk, który możesz zrobić sama! #2

Składniki i przygotowanie

Do wykonania kosmetyku z białej glinki potrzebujmy kilku składników, a mianowicie:
- ½ łyżeczki suszonego dziurawca, rumianku oraz melisy,
- 2 łyżki płatków owsianych,
- 2 łyżki białej glinki,
- 4 łyżki wody destylowanej lub mleka.

Na samym początku należy zmielić na drobno zioła oraz płatki owsiane. Następnie dodać do nich glinkę i jeden z wybranych rozcieńczaczy. Całość należy dokładnie wymieszać, aż powstanie gładka masa.

Dwie formy aplikacji

Kosmetyk z białej glinki można stosować jako peeling, który wmasowujemy dłońmi w twarz. Przy okazji możemy zafundować twarzy delikatny masaż, który odpręży mięśnie oraz pozwoli zachować skórze twarzy młody wygląd. Może ona również posłużyć jako maseczka, którą nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 15 minut, po czym zmywamy ją ciepłą wodą. Tak oczyszczona cera jest gotowa na przyjęcie kolejnych kosmetyków.


Zalety maski z białej glinki

Zastosowanie kosmetyku z białej glinki sprawi, że skóra stanie się bardziej promienna, miękka i odżywiona. Dodatek w postaci płatków owsianych sprawi, że będzie on świetnym peelingiem, oczyszczającym skórę z nadmiaru serum czy martwego naskórka.

Katarzyna

true

Polecane