Co mówi o Nim sposób, w jaki całuje?

Co mówi o Nim sposób, w jaki całuje?

Związki to relacje, które buduje się na wielu płaszczyznach oraz mocnym fundamencie. Wymagają one od dwóch osób zaangażowania, cierpliwości oraz kompromisów. O relacji, jaka panuje w związku, mówią nie tylko zachowania poszczególnych partnerów czy sposób, w jaki się do siebie odnoszą. Sposób w jaki facet cię całuje pozwala określić czy ma w stosunku do ciebie jakieś plany i jak traktuje waszą relację. Co oznacza pocałunek w usta, a co w czoło? Sprawdź!

Zdjęcie Co mówi o Nim sposób, w jaki całuje? #1

Zalety całowania

Według naukowców stoi na stanowisku, że całowanie to zdrowy sposób na spędzanie wolnego czasu. Podczas całowania poruszają się nasze mięśnie twarzy, spalamy koło 2 kalorii na minutę oraz wymieniamy ślinę, co też jest zdrowe. Całowanie to czynność, która może być wstępem do relacji seksualnej. Podczas niej nasze ciało zaczyna odbierać więcej bodźców, ponieważ rozbudza się w nas pożądanie i emocje, które mogą doprowadzić do całkowitego zbliżenia.

Rozbudza ukryte emocje

Pocałunki to swego rodzaju początek podroży, która może rozwinąć się w coś więcej. Nie ważne jest czy całujemy się z długoletnim partnerem, czy ze świeżo poznaną osobą. Całowanie się wyzwala emocje, których normalnie nie odczuwamy. Dzięki temu rozbudzamy ośrodki przyjemności, które zaczynają produkować wachlarz różnych hormonów. Są one też po części odpowiedzialne za dalszy rozwój sytuacji. Całować można się na wiele sposobów, jednak każdy z nich co innego mówi o facecie. Co oznaczają różne pocałunki w jego wykonaniu?


Pocałunek w policzek

Pocałunek w policzek to raczej niewinna wersja okazywania uczuć. W policzek całujemy przyjaciół, rodzinę lub się na pierwszej randce. Oznacza on raczej ciepłe, a nie namiętne uczucia, jakim facet cię darzy. Coś w stylu "lubię cię", a nie "kocham". Taki pocałunek na pierwszej randce pokazuje jednak, że w facet jest kulturalny i chce okazać ci swoje uczucia w przystępny i nienachalny sposób.
Zdjęcie Co mówi o Nim sposób, w jaki całuje? #2

Pocałunek w powieki lub w czoło

Te rodzaje pocałunków również są delikatną formą okazywania uczuć. Podczas ich facet ani nas nie obślini, nie pogryzie ani nie uszczypnie. Są to gesty oznaczające opiekuńczość oraz chęć bliskości w jego wykonaniu. Pocałunek w powieki pokazuje, że facet nam ufa oraz jest nam wierny i oddany. Pocałunek w czoło natomiast jest oznaką, że partner chce nam dać poczucie bezpieczeństwa i obrony. Taki gest może też uspokajać i dawać ukojenie w trudnych chwilach. Takie całowanie pokazuje że facet rozumie twoje uczucia, jest delikatny ale nie chce być nachalny.


Pocałunek w usta

Pocałunek w usta to już „wyższy” poziom znajomości. Wraz z rozwojem relacji i związku facet jest coraz bardziej śmiały. Jeśli pocałunek w policzek przeradza się w pocałunek w usta oznacza to, że facet żywi wobec ciebie bardziej namiętne uczucia. Krótki pocałunek w usta ma za zadanie „wybadać” twoją relację na niego. Jest też deklaracją miłości i rozwijającego się uczucia z jego strony.

Zdjęcie Co mówi o Nim sposób, w jaki całuje? #3

Podgryzanie warg podczas pocałunku

Ten rodzaj pocałunku jest formą delikatności, ale również pokazuje, że facet ma charakterek i nie jest już taki nieśmiały jak na początku. Zaczyna pokazywać swoje "rogi" oraz badać jak ty zareagujesz na takie doznania. Przez taki pocałunek facet chce sprawdzić czy na tym etapie może sobie pozwolić na coś więcej. Mężczyzna, który tak całuje potrafi być zarówno czuły jak i zadziorny. Wie czego chce i mocno stąpa po ziemi.


Pocałunek francuski

Pocałunek francuski jest nazywany również pocałunkiem dusz. Dzięki niemu w sferze pocałunków nie ma już "wyższego poziomu ". Taki pocałunek zainicjowany przez faceta ucieleśnia jego głębokie i namiętne uczucia, jakimi cię darzy. Dodatkowo ufa ci i czuje się przy tobie bezpiecznie pod względem emocjonalnym i egzystencjalnym. Pocałunek francuski to wyraz erotyzmu, namiętności oraz głębokiego uczucia ze strony faceta. Nie ma wątpliwości, że on czuje do ciebie „chemie”. Często jest też wstępem do gry miłosnej, która może się rozwinąć w coś więcej i facet ewidentnie do tego dąży.

Zdjęcie Co mówi o Nim sposób, w jaki całuje? #4

Katarzyna

Polecane