Powstaje „Straż Narodowa”. Będzie bronić kościołów

Powstaje „Straż Narodowa”. Będzie bronić kościołów

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował na poniedziałkowej konferencji, że ma zamiar powołać nową organizację. Ma ona działać pod nazwą “Straż Narodowa”, a jej celem będzie bronienie kościołów przed protestującymi.

Zdjęcie Powstaje „Straż Narodowa”. Będzie bronić kościołów #1
Źródło: Instagram Strajk Kobiet

Robert Bąkiewicz powołał “Straż Narodową” w reakcji na protesty przed i w kościołach. Stwierdził, że skoro środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna, to oni do tej wojny przystępują.

Na poniedziałkowej konferencji Bąkiewicz wzywał też do “walki o Polskę katolicką”:

- Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, że dosyć tej pacyfistycznej postawy, która powodowała, że dzisiaj bandy hołoty wchodzą do kościoła, profanują ołtarze, profanują Najświętszy Sakrament, używają wulgarnych, knajackich słów - mówił na konferencji prezes Stowarzyszenia Marsz Narodowy.

Do “bronienia wiary i wartości katolickich” wzywano również na na profilu na Facebooku Marszu Narodowego.Przedstawiciele organizacji narodowych zrzucili kobietę ze schodów

W niedzielę niektórzy z manifestujących w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego protestowali pod kościołami. Między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. W Katowicach część z nich zdecydowała się wejść do kościoła a tam doszło do starcia z narodowcami. Jedna z protestujących kobiet została przez nich zrzucona za schodów i trafiła do szpitala.

Zdjęcie Powstaje „Straż Narodowa”. Będzie bronić kościołów #2
Źródło:Instagram Strajk Kobiet

Do “Straży Narodowej” przyłącza się też Zofia Klepacka i nawołuje do pełnej mobilizacji

Dziś święte miejsce jest szturmowane 😓😓

W głowie to wszystko się nie mieści!!!

Dlatego Bracia i Siostry pełna mobilizacja !!!

Zapisujscie się do #StrażNarodowa

Nie możemy pozostawać bierni w zaistniałej sytuacji !!!

Z Panem Bogiem !!!

I do zobaczenia!!! - napisała Klepacka na swoim Facebooku.

Policja broni protestujących przed narodowcami

Z wielu informacji podawanych w sieci przez protestujących wynika, że policja dobrze radzi sobie z zabezpieczaniem marszu. Nie tylko nie przeszkadzają, ale też bywa, że sami się dołączają.

Ola Domańska napisała na swoim Instagramie, że funkcjonariusz ostrzegł protestujących o nadchodzących ONR-owcach i zapewnił, że zrobi wszystko, aby ich chronić.

Zdjęcie Powstaje „Straż Narodowa”. Będzie bronić kościołów #3
Źródło: Instagram domanska_naprawde

Niestety, było też sporo przypadków, gdy emocje wzięły górę i pomiędzy protestującymi i policją doszło do szarpaniny.

Agnieszka

Polecane