Biedronka wycofuje mięso! GIS ostrzega, aby go nie spożywać

Biedronka wycofuje mięso! GIS ostrzega, aby go nie spożywać

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów. Okazuje się, że w przebadanym mięsie z Biedronki znajdują się bakterie chorobotwórcze. Sieć handlowa poinformowała o natychmiastowym wycofaniu produktów ze sprzedaży. Jeśli masz w lodówce któreś z poniższych produktów, nie spożywaj ich.

Zdjęcie Biedronka wycofuje mięso! GIS ostrzega, aby go nie spożywać #1

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w mięsie z Biedronki wykryto bakterie Salmonelli (mięso z indyka) oraz bakterie Escherichia coli (mięso wołowe na tatar).

Szczegółowe produkty

Salmonellę wykryto w:

Mięso na kotlety z indyka. „Kraina Mięs” Surowy wyrób mięsny chłodzony, 500 g

Numer partii: 2261003155

Termin przydatności do spożycia: 17.10.2020

Wyprodukowano przez: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 10024001 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Produkt jest możliwy do spożycia po obróbce cieplnej, jednak istnieje wysokie ryzyko zakażenia się bakterią jeszcze przed obróbką lub przeniesienia jej na inne powierzchnie.

"Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - czytamy w komunikacie GIS.

Escherichia coli została wykryta w:

"Tatar wołowy. Kraina Mięs", 250 g

Numer partii: 02752 02751K

Termin przydatności do spożycia: 15.10.2020

Wyprodukowano przez: SOKOŁÓW S.A. Aleja 550-Lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski zakład produkcyjny: "SOKOŁÓW" S.A. Oddział w Kole, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30090201 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Bakterie Escherichia coli powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości. W komunikacie GIS czytamy, że bakteria ta wywołuje krwotoczne zapalenie okrężnicy lub rzadziej bezkrwawe biegunki.

Co zrobić, jeśli kupiliśmy któryś z tych produktów?

Nie należy spożywać produktów z wyżej wymienionych partii. Biedronka informuje, że można te produkty zwrócić do sklepu i otrzymać zwrot pieniędzy, nawet bez okazywania paragonu.

true

Polecane