4 największe męskie kłamstwa oraz ich przyczyny!

4 największe męskie kłamstwa oraz ich przyczyny!

Każdy związek funkcjonuje na odmiennych zasadach, które ustalają obie strony. Istnieją jednak fundamenty, na których powinno się budować każdy związek. Chodzi to o takie wartości jak szacunek, szczerość oraz wzajemne zaufanie. Z tą szczerością bywa jednak czasami również, ponieważ w związkach zdarzają się czasami większe lub mniejsze kłamstewka.

Zdjęcie 4 największe męskie kłamstwa oraz ich przyczyny! #1


Kłamstwa w dobrej wierze

Nie ma chyba na świecie takiej osoby, która choć raz by nie skłamała. Czasami robimy to, ponieważ nie chcemy się do czegoś przyznać lub nie chcemy zranić swoimi słowami drugiej osoby.

W związku kłamią zarówno kobiety, jak i mężczyźni i nie ma statystyk, które pokazywałyby, która strona robi to częściej. W poniższym artykule poznacie cztery kłamstwa, które są najczęściej wypowiadane przez męską część związku oraz przyczyny dlatego to robią!


“Kochanie, jesteś najlepsza”

Wspólne zaufanie i intymność w związku są ważne. Pozwalają one na zbudowanie mocniejszej relacji i więzi w związku. Często wiąże się to z całkowitym obnażeniem się przed drugą osobą. Każdy z nas lubi być chwalony, ponieważ wtedy nasza samoocena wzrasta, a samopoczucie się poprawia.

Pochwały w kwestii łóżkowej są bardzo dobrym sposobem na połechtanie kobiecego i jak i męskiego ego. Czasami partner nie chcąc cię zasmucić, na pytanie, jak mu z tobą było odpowie, że „kochanie jesteś najlepsza” lub „z nikim nie było mi tak dobrze”.

Takie pochwały często są jednak wymuszone, przez co nie zawsze tak szczere, jak te wypowiedziane spontanicznie. Partner czasami nie chcąc urazić twoich uczuć, woli skłamać niż powiedzieć prawdę.

Zdjęcie 4 największe męskie kłamstwa oraz ich przyczyny! #2"Oczywiście, że lubię twoich przyjaciół!”

Związek to poznanie znajomych, przyjaciół i rodziny swojej drugiej połówki. Jeśli obie strony się lubią, to jest to duży sukces. Zdarza się jednak, że nie zawsze przypadną oni sobie do gustu. Na początku facet nie chce sprawić ci przykrości, więc mówi, że lubi twoich znajomych.

Jednak dłuższe brnięcie w to kłamstwo może sprawić, że mężczyzna będzie się w nim zapętlał, czego owocem będzie rosnąca frustracja. Możne nawet dojść do tego, że będzie ją wyładowywał na tobie. W takim wypadku najlepiej jest od razu szczerze porozmawiać i nie próbować zaprzyjaźniać obu stron na siłę. Z biegiem czasu może to się samo zmieni.


“Nie, ta sukienka wcale nie jest za ciasna. Wyglądasz świetnie!”

To kłamstwo jest miodem na serce każdej kobiety. Każda z nas chciałaby to słyszeć, jako odpowiedz na pytanie „Czy dobrze to na mnie leży?”. Lubimy się podobać swojemu facetowi, dlatego często zabieramy go na zakupy i pytamy wtedy o zdanie.

Dla niego samego taka wyprawa to istna katorga. Mężczyzna mówi wtedy to, co ich kobieta chce usłyszeć, aby tylko jak najszybciej zakończyć zakupy. Kobieta w tej kwestii zamiast obrażać się za krytykujące czy sugerujące zmianę stroju odpowiedzi, powinna wziąć je sobie do serca i faktycznie zmienić strój. Żaden facet nie chce, żeby jego partnerka czuła się źle czy niewygodnie w danym stroju.

Zdjęcie 4 największe męskie kłamstwa oraz ich przyczyny! #3

“Telefon mi się rozładował”

To najczęstsza odpowiedz na pytanie, dlaczego się nie odzywał przez dłuższy czas. W niektórych przypadkach jest to prawda, jednak czasami tylko wymówka.

Często używane jest również stwierdzenie, że „nie było zasięgu” lub „nie dało się z tobą skontaktować”. Od czasu do czasu takie rzeczy się zdarzają, jednak nie za często. W takiej sytuacji facet nie chce ci powiedzieć, że nie miał ochoty na rozmowę z tobą i woli to wytłumaczyć w inny sposób.

Najlepiej jest, aby od razu wyłożył kawę na ławę i powiedział, dlaczego nie chciał z tobą rozmawiać. Znając przyczynę, możecie przeanalizować swoje wspólne zachowanie i zacząć uczyć się na błędach.

Katarzyna