Te kolacje sabotują Twoją dietę! Sprawdź ich zdrowsze odpowiedniki!

Ewelina
Kulinaria
09.05.2023 14:14
Te kolacje sabotują Twoją dietę! Sprawdź ich zdrowsze odpowiedniki!

Dieta to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Wybierając produkty, których wartość odżywcza odpowiada naszym potrzebom, powinniśmy zwracać uwagę na ich zawartość kaloryczną oraz skład. Niestety, wiele produktów, które wydają się dietetyczne, tak naprawdę zawiera dużą ilość cukru, soli lub tłuszczu.

10 dań, które wydają się dietetyczne, jednak tak naprawdę nimi nie są.

1. Tłuste ryby

Ryby to źródło zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3, które są korzystne dla naszego organizmu. Niestety, nie wszystkie ryby są zdrowe. Niektóre, takie jak łosoś hodowlany, zawierają dużą ilość tłuszczu nasyconego, który nie jest korzystny dla naszego zdrowia.

2. Jogurt z owocami

Jogurt z owocami wydaje się być zdrową przekąską, jednak wiele dostępnych na rynku jogurtów zawiera dużą ilość cukru. Dlatego warto wybierać jogurty naturalne lub te, które zawierają niewielką ilość dodanego cukru.

3. Sałatki z dressingami

Sałatki to zdrowa przekąska, ale wiele dostępnych na rynku dressingu zawiera dużą ilość cukru, soli lub tłuszczu. Dlatego warto przygotowywać swoje własne dressingi na bazie oliwy z oliwek lub jogurtu naturalnego.

4. Smoothie z owoców

Smoothie z owoców wydaje się być zdrowym napojem, jednak wiele dostępnych na rynku produktów zawiera dużą ilość cukru. Dlatego warto przygotowywać swoje własne smoothie z owoców bez dodatku cukru.

5. Soki owocowe

Soki owocowe zawierają dużą ilość cukru i nie są zalecane dla osób na diecie. Zamiast tego, warto wybierać wodę lub soki warzywne, które zawierają mniej cukru.

6. Kanapki z pieczywem białym

Pieczywo białe jest bardzo popularne, ale niestety nie jest zdrowe. Zawiera dużą ilość węglowodanów prostych, które mogą powodować wzrost poziomu cukru we krwi. Zamiast tego, warto wybierać pieczywo pełnoziarniste.

7. Owoce suszone

Owoce suszone są bogate w witaminy i minerały, ale zawierają również dużą ilość cukru. Dlatego warto je spożywać w umiarkowanych ilościach.

8. Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne są często polecane sportowcom, ale zawierają dużą ilość cukru i soli. Dlatego warto wybierać wodę lub napoje koktajlowe przygotowane samodzielnie z dodatkiem naturalnych składników.

9. Muesli

Muesli wydaje się być zdrowym produktem, ale wiele dostępnych na rynku produktów zawiera dużą ilość cukru. Dlatego warto wybierać muesli bez dodatku cukru lub przygotowywać swoje własne domowe granole.

10. Batony energetyczne

Batony energetyczne są często polecane jako przekąska dla osób aktywnych, ale zawierają dużą ilość cukru i sztucznych dodatków. Dlatego warto wybierać przekąski na bazie orzechów i suszonych owoców.

Co jeść na kolacje?

Kolacja to ostatni posiłek dnia, który powinien być lekki i łatwostrawny. Dla osób, które chcą schudnąć, ważne jest, aby wybierać produkty o niskiej kaloryczności, ale jednocześnie bogate w wartości odżywcze. 

1. Grillowany kurczak z warzywami

Grillowany kurczak z warzywami to lekki i smaczny posiłek, który zawiera dużą ilość białka i błonnika. Dlatego jest to dobre danie na kolację dla osób, które chcą schudnąć.

2. Sałatka z tuńczykiem i jajkiem

Sałatka z tuńczykiem i jajkiem to danie bogate w białko, które utrzymuje uczucie sytości na długo. Zawiera także dużą ilość zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 i składników mineralnych.

3. Omlet ze szpinakiem

Omlet ze szpinakiem to lekka i smaczna propozycja na kolację. Szpinak jest bogaty w żelazo, a jajka zawierają dużą ilość białka, co utrzymuje uczucie sytości na długo.

Zdjęcie Te kolacje sabotują Twoją dietę! Sprawdź ich zdrowsze odpowiedniki! #1

4. Sałatka z grillowanym kurczakiem i awokado

Sałatka z grillowanym kurczakiem i awokado to lekki i pożywny posiłek, który zawiera dużą ilość białka, zdrowych tłuszczów i składników mineralnych. Awokado jest bogate w potas i magnez, co korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

5. Grillowane warzywa z fetą

Grillowane warzywa z fetą to lekki posiłek, który zawiera dużą ilość błonnika i składników mineralnych. Feta dodaje smaku i kremowej konsystencji dania.

6. Zupa jarzynowa z kurczakiem

Zupa jarzynowa z kurczakiem to lekka i sycąca propozycja na kolację. Zawiera dużą ilość białka i błonnika, co utrzymuje uczucie sytości na długo.

7. Zdrowe kanapki z awokado i jajkiem

Zdrowe kanapki z awokado i jajkiem to propozycja na lekki i sycący posiłek. Awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze, a jajka dostarczają białka. Kanapki można przygotować na chlebie pełnoziarnistym lub bezglutenowym.

8. Sałatka z grillowanym łososiem i awokado

Sałatka z grillowanym łososiem i awokado to lekki i pożywny posiłek, który zawiera dużą ilość białka, zdrowych tłuszczów i składników mineralnych. Łosoś jest bogaty w kwas omega-3, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.

9. Filet z piersi kurczaka z pieczonymi warzywami

Filet z piersi kurczaka z pieczonymi warzywami to lekki i smaczny posiłek, który zawiera dużą ilość białka i błonnika. Pieczone warzywa dostarczają składników mineralnych i witamin, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

10. Sałatka z grillowanymi warzywami i mozzarellą

Sałatka z grillowanymi warzywami i mozzarellą to lekki i pożywny posiłek, który zawiera dużą ilość białka i błonnika. Mozzarella dostarcza białka i wapnia, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Podsumowanie

Wiele produktów, które wydają się być zdrowe i dietetyczne, tak naprawdę zawiera dużą ilość cukru, soli lub tłuszczu. Dlatego warto dokładnie czytać etykiety produktów i wybierać te, które zawierają niewielką ilość dodatków i składników sztucznych. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasza dieta jest zdrowa i korzystna dla naszego organizmu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną