Co zrobić, aby podkład starczył nam na dłużej? Poznaj prosty trik!

Co zrobić, aby podkład starczył nam na dłużej? Poznaj prosty trik!

Makijaż u każdej kobiety wygląda inaczej. Każda z nas używa codziennie swoich kosmetyków, które zazwyczaj szybko się kończą. Codzienne ich używanie sprawia, że często musimy kupować kolejne opakowania. Niektóre pojemniki mają jednak to do siebie, że nie zawsze udaje się zużyć dany kosmetyk do końca. Często mamy taki problem z podkładem. Sprawdźcie co zrobić, aby podkład starczył nam na dłużej.

Zdjęcie Co zrobić, aby podkład starczył nam na dłużej? Poznaj prosty trik! #1

Pompka nie zawsze pomaga

Opakowania, w których znajduje się podkład, zazwyczaj są wzbogacone o pompkę, która ma ułatwić wydobywanie ich z opakowania. Niestety pompka ta nie dostaje do samego dna, więc trochę specyfiku zostaje na dnie. Często opakowanie to jest również szklane, przez co nie da się go zgnieść i "wydusić" resztek podkładu. Zazwyczaj już takie „wykorzystane” opakowanie wyrzucamy, co powoduje, że wyrzucamy też trochę pieniędzy.Dbanie o środowisko

Jedni mogą się tym nie przejmować, ale inni uznają, że jest to rozrzutność. Wykorzystywanie kosmetyków czy produktów do końca pozwala nam rzadziej chodzić na zakupy, ale również dbać o środowisko. Istnieje bardzo prosty sposób na wykorzystywanie podkładu do samego końca, którym podzieliła się ze światem pewna Brytyjka.


Zaradna Brytyjka

Na pomysł jeszcze sprawniejszego wykorzystania kosmetyków wpadła ona podczas robienia sobie makijażu. Zauważała, że wyrzuca wiele niewykończonych opakowań z podkładem, pomimo wcześniejszego i usilnego ich „skrobania”. Wpadła ona jednak na pomysł jak „osuszyć” go do ostatniego grama kosmetyku. Dzięki temu podkład wystarcza jej na o wiele dłużej i nie ma ona wyrzutów sumienia, podczas wyrzucania pustego opakowania.

Zdjęcie Co zrobić, aby podkład starczył nam na dłużej? Poznaj prosty trik! #2

Prosty trik

Trik jest bardzo prosty i nie wymaga poświęcenia mu wiele czasu. Wykonanie kilku czynności sprawi, że podkład wystarczy nam na dłużej.

Wystarczy tylko:
1) do butelki z resztką podkładu wlać trochę ciepłej, przegotowanej wody,
2) zamknąć opakowanie i dokładnie nim potrząsnąć,
3) przelać zawartość do pustego pojemnika,
4) poczekać aż woda odparuje.


Podkład to kosmetyk, który jest zrobiony na bazie wody. Jeśli więc do opakowania wlejemy trochę ciepłej wody, wtedy podkład osadzający się na ściankach oderwie się od nich i się rozpuści. Jeśli taki lejący się podkład przelejemy do innego, bardziej dostępnego pojemnika i poczekamy, aż woda odparuje, wtedy znów będziemy mogli go używać. W taki sposób wykorzystamy podkład do samego końca.

Katarzyna

Polecane