Poznaj polskiego kandydata do Oscara 2021!

Patrycja

Newsy

18.08.2020 19:21

Poznaj polskiego kandydata do Oscara 2021!

Wyłoniono polskiego kandydata do najważniejszej nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową, w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Wśród zgłoszonych produkcji znajdowały się m. in.: "Sala samobójców. Hejter", "Sweat", "Supernova", "Śniegu już nigdy nie będzie" i "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dowiedz się, który film został wybrany!

Zdjęcie Poznaj polskiego kandydata do Oscara 2021! #1

Oscary 2021

25 kwietnia 2021 już po raz 93. zostaną przyznane Oscary- najpopularniejsze nagrody w branży filmowej. W poprzednim roku polskim kandydatem do Oscara, był film Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Statuetka trafiła jednak do koreańskiego twórcy Bonga Joon-ho za film Parasite. Kto będzie reprezentował Polskę na kolejnej gali?

Zdjęcie Poznaj polskiego kandydata do Oscara 2021! #2

Niespodziewany wybór komisji

Tegorocznym faworytem był film „Sala Samobójców. Hejter”, doceniony przez wielu recenzentów i użytkowników Netfliksa. Choć wiele osób spodziewało się, że po raz kolejny wybrany zostanie film Jana Komasy, to komisja w tym roku podjęła inną decyzję. Polskim kandydatem do Oskara 2021 został film „Śniegu już nigdy nie będzie”, w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

Zdjęcie Poznaj polskiego kandydata do Oscara 2021! #3

Polski kandydat do Oscara

Śniegu już nigdy nie będzie - film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. To historia o Ukraińcu Żeni mieszkającym w Polsce. Żenia jest masażystą, który podczas pracy w salonie, w bogatej dzielnicy Warszawy, poznaje historie i sekrety jej mieszkańców. Jego uzdrawiające moce i umiejętność wglądu w ludzkie dusze, sprawią że klienci do niego lgną i zwierzają się ze swoich marzeń, lęków i obaw. Doskonała obsada, w której znaleźli się znany z serialu "Stranger Things" Alec Utgoff, a także Maja Ostaszewska, Agata Kulesza i Andrzej Chyra, to gwarancja dobrego kina. Światowa premiera filmu odbędzie się podczas festiwalu w Wenecji we wrześniu.

Zdjęcie Poznaj polskiego kandydata do Oscara 2021! #4

Szansa na wygraną

Zdaniem Oscarowej komisji, pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, film na pewno pozostanie w pamięci widzów i zostanie doceniony na gali nagród. Trzymamy kciuki za polskiego kandydata do Oscara 2021!