Jak wspomóc walkę z cellulitem? Potrzebujesz tylko dwóch składników!

Katarzyna

Uroda

July 22, 2020, 6:48 a.m.

Jak wspomóc walkę z cellulitem? Potrzebujesz tylko dwóch składników!

Lato w pełni, więc częściej zakładamy sukienki i spódniczki, które odsłaniają nasze nogi. Upragniony urlop również zbliża się wielkimi krokami, więc bikini też zostanie wykorzystane. Niestety często borykamy się z mało estetyczną pomarańczową skórką, która nie wygląda zbyt dobrze w połączeniu z bikini. Istnieje na nią prosty sposób, do którego potrzebujemy tylko dwóch składników! Rezultaty zobaczymy już po 14 dniach stosowania!

Zdjęcie Jak wspomóc walkę z cellulitem? Potrzebujesz tylko dwóch składników! #1Walka z cellulitem

Każda z nas walczy z cellulitem w bardziej lub mniej skuteczny sposób. Można wybrać się na zabiegi estetyczne, które pomogą się z nim uporać. Innym sposobem jest włączenie aktywności fizycznej do naszej codzienności lub stosowanie miejscowych kosmetyków na skórę.

Możemy też same stworzyć skuteczny kosmetyk w walce z cellulitem. Jego poszczególne składniki na pewno znajdziemy w domu, a jego przygotowanie jest banalnie proste.

Przyprawy to nasi sprzymierzeńcy

Przyprawy takie jak cynamon, imbir czy chili bardzo dobrze radzą sobie z niechcianą pomarańczową skórką. Warto więc zastosować je w codziennej diecie, ale również zrobić z nich kosmetyk, które dodatkowo pomoże w walce z cellulitem.

Potrzebne składniki do wykonania serum znajdziemy w naszej kuchni i łazience. Potrzebujemy tylko balsamu do ciała oraz odpowiedniego olejku do ciała. Najlepiej, żeby był to olejek cynamonowy lub grejpfrutowy. Mają one działanie rozgrzewające oraz pobudzają krążenie. To powoduje, że organizm szybciej spala tkankę tłuszczową i oczyszcza się z toksyn.

Zdjęcie Jak wspomóc walkę z cellulitem? Potrzebujesz tylko dwóch składników! #2
Sposób przygotowania

Do balsamu należy dodać kilka kropel olejku i dokładnie wymieszać oba składniki. Taki antycellulitowy balsam nakładamy na wybrane partie ciała najlepiej wieczorem i masujemy, a zabieg ten powtarzamy codziennie przez 14 dni.

Ważne, aby w pierwszym dniu zrobić próbę na małej części skóry, aby sprawdzić, czy ten kosmetyk nas nie uczula. Jeśli aktywnie spędzamy czas, to przed treningiem również możemy się nim nasmarować, wtedy organizm szybciej spali tkankę tłuszczową.