Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów


                    Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów
14Cze

Cellulit nie jest groźną dla zdrowia przypadłością, jednak stanowi bardzo nieestetyczny mankament. Jest on jednak bardzo powszechny. Większość kobiet przynajmniej raz w życiu miała lub będzie miec cellulit. Najczęściej widoczny jest on na udach oraz pośladkach.

Zdjęcie Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów #1

Aby przyspieszyć redukcję cellulitu warto przestrzegać pewnych zasad.

Główną przyczyną powstawania cellulity jest brak aktywności fizycznej i niezdrowa dieta. Aktywność fizyczna znacząco poprawia krążenie, dzięki czemu metabolizm komórek tłuszczowych tworzących cellulit zwiększa się. Zła dieta natomiast zwiększa ilość komórek tłuszczowych, które tworzą cellulit. Warto również wspomnieć o czynniku genetycznym, który ma znaczący wpływ na powstawanie cellulitu. Bez względu na przyczynę, cellulit usuwa jest jednak tak samo. Należy zmienić dietę i koniecznie zwiększyć aktywność fizyczną, a cały proces przyspieszyć stosują odpowiednie maseczki.

#Domowe maseczki na cellulit

Na skórkę pomarańczową najskuteczniej zadziała kofeina. Doskonale przyspiesza krążenie, a tym samym przyspiesza wydalanie komórek tłuszczowych tworzących cellulit.

Składniki:

--Pół szklanki mielonej kawy lub rozdrobnionych ziaren kawy

--2 łyżki cukru

--2 łyżki soli gruboziarnistej

--4 łyżki oleju migdałowego

--4 łyżki oliwy z oliwek

Zdjęcie Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów #2

Połącz wszystkie składniki i mocno masuj nimi miejsca dotknięte cellulitem. Masaż powinien trwać przynajmniej 5 minut. Po tym czasie pozostaw mieszankę na skórze na pół godziny.

Warto również pamiętać o masażu strumieniem zimnej wody.

Zimna woda doskonale ujędrnia skórę. Natomiast uderzenia mocnego strumienia powodują rozbijanie się cellulitu i łatwiejsze jego usuwanie. Wystarczy, że włączysz zimną wodę i nakierujesz prysznic na miejsca objęte cellulitem. Masuj skórę okrężnymi ruchami codziennie przez kilka minuty. Po takim masażu możesz nakładać wyżej opisaną maseczkę z kawą.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja