Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów

Agnieszka

Uroda

June 14, 2018, 3:09 p.m.

Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów

Cellulit nie jest groźną dla zdrowia przypadłością, jednak stanowi bardzo nieestetyczny mankament. Jest on jednak bardzo powszechny. Większość kobiet przynajmniej raz w życiu miała lub będzie miec cellulit. Najczęściej widoczny jest on na udach oraz pośladkach.

Zdjęcie Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów #1

Aby przyspieszyć redukcję cellulitu warto przestrzegać pewnych zasad.

Główną przyczyną powstawania cellulity jest brak aktywności fizycznej i niezdrowa dieta. Aktywność fizyczna znacząco poprawia krążenie, dzięki czemu metabolizm komórek tłuszczowych tworzących cellulit zwiększa się. Zła dieta natomiast zwiększa ilość komórek tłuszczowych, które tworzą cellulit. Warto również wspomnieć o czynniku genetycznym, który ma znaczący wpływ na powstawanie cellulitu. Bez względu na przyczynę, cellulit usuwa jest jednak tak samo. Należy zmienić dietę i koniecznie zwiększyć aktywność fizyczną, a cały proces przyspieszyć stosują odpowiednie maseczki.

#Domowe maseczki na cellulit

Na skórkę pomarańczową najskuteczniej zadziała kofeina. Doskonale przyspiesza krążenie, a tym samym przyspiesza wydalanie komórek tłuszczowych tworzących cellulit.

Składniki:

--Pół szklanki mielonej kawy lub rozdrobnionych ziaren kawy

--2 łyżki cukru

--2 łyżki soli gruboziarnistej

--4 łyżki oleju migdałowego

--4 łyżki oliwy z oliwek

Zdjęcie Jak się pozbyć cellulitu? Wykorzystaj kilka domowych produktów #2

Połącz wszystkie składniki i mocno masuj nimi miejsca dotknięte cellulitem. Masaż powinien trwać przynajmniej 5 minut. Po tym czasie pozostaw mieszankę na skórze na pół godziny.

Warto również pamiętać o masażu strumieniem zimnej wody.

Zimna woda doskonale ujędrnia skórę. Natomiast uderzenia mocnego strumienia powodują rozbijanie się cellulitu i łatwiejsze jego usuwanie. Wystarczy, że włączysz zimną wodę i nakierujesz prysznic na miejsca objęte cellulitem. Masuj skórę okrężnymi ruchami codziennie przez kilka minuty. Po takim masażu możesz nakładać wyżej opisaną maseczkę z kawą.