11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu!

Patrycja

Dom

July 3, 2020, 9:35 p.m.

11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu!

Niezależnie od tego, czy wierzymy w przesądy, czy nie to jeśli mamy możliwość trochę szczęściu pomóc to, dlaczego z niej nie skorzystać? Czy można przyciągnąć do domu dostatek, powodzenie i miłość? Oto lista przedmiotów, które według niektórych wierzeń czy też zasad feng shui zapewnią nam pomyślność i sukces.

Zdjęcie 11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu! #1

Dzwoneczki

Lekkie dzwoneczki, wydające przyjemne dla ucha dźwięki zawieszone tuż przy drzwiach zaproszą do naszego domu nie tylko szczęście, ale także pieniądze.

Podkowa

Podkowa zawieszona ramionami do góry przyciąga szczęśliwe zbiegi okoliczności, natomiast zwrócona do dołu chroni mieszkańców przed negatywną energią i nieproszonymi gośćmi.

Zdjęcie 11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu! #2

Słoń

Figurka słonia z uniesiona trąbą podobno przynosi szczęście. Wierzy się także, ze umieszczona w domu chroni jego mieszkańców.

Kolorowe drzwi

Według chińskich wierzeń odpowiednio dobrany kolor drzwi może zadecydować o naszym życiowym powodzeniu, Drzwi wychodzące na północ powinniśmy pomalować na kolor granatowy lub czarny, natomiast te od południa na odcienie czerwieni. Skrzydła wschodnie wskazuje się malować na biało lub szaro, a te po stronie zachodniej na brązowo.

Zdjęcie 11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu! #3

Kwiaty

Zieleń roślin potrafi poprawić nasz nastrój. W domu warto mieć np. bambus, który wprowadzi ład i harmonię, paproć, która oczyści powietrze. Także świeże,cięte kwiaty zapewnią nam pozytywną energię i radosny nastrój.

Łapacz snów

Łapacze snów często goszczą w sypialniach urządzonych w stylu boho. Jeśli chcemy dobrze spać, powinniśmy zawiesić jeden nad łóżkiem. Indianie wierzyli, że mają one zdolność nie tylko wychwytywania koszmarów, ale także zapewniania pomyślnych snów.

Zdjęcie 11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu! #4

Świeże owoce

Według zasad feng shui trzymanie w domu świeżych owoców, a w szczególności cytrusów pomaga uniknąć pecha i przyciągnąć pozytywną energię.

Kadzidła

Odpowiedni zapach niewątpliwie wpłynie na harmonię i atmosferę naszego mieszkania. Ponadto kadziła oczyszczają atmosferę i usuwają nieprzyjemne zapachy.

Zdjęcie 11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu! #5

Białe światełka

Niewielkie lampeczki dające białe, przyjemne światło przyciągają szczęście. a ich blask pozwala je dostrzec, gdy już się pojawi. Sprawdzą się zawieszone na ganku, przy drzwiach wejściowych lub w przedpokoju.

Lustra

Lustra mają zdolność przyciągania pozytywnej energii. Najlepiej przysłużą się nam te, które odbijają przyjemne widoki np. ogrodu czy domowych kwiatów.

Zdjęcie 11 przedmiotów, które przyniosą szczęście wszystkim mieszkańcom Waszego domu! #6

Gwiazda

Wiele osób uważa, że gwiazda przynosi podobne szczęście co podkowa. Ważne jest jednak, by zawisła nad stołem.

Czy zawiesicie łapacz snów nad głową? Czy może nabrałyście odwagi,by przemalować drzwi wejściowe?