Makijaż koreański idealny na lato. Sprawdź, jak go wykonać

Katarzyna
Uroda
16.07.2020 9:50
Makijaż koreański idealny na lato. Sprawdź, jak go wykonać

Koreanki to kobiety, od których pod względem urody i pielęgnacji możemy się dużo nauczyć. Bardzo często mają one nieskazitelną i czystą cerę, której nie jedna z nas im pozazdrości. U Koreanek często wiek nie ma odzwierciedlenia w ich wyglądzie, ponieważ wyglądają na o wiele młodsze. Znają się one bardzo dobrze na naturalnej i dogłębnej pielęgnacji cery. Warto jednak wziąć też przykład od Koreanek pod względem makijażu, ponieważ dzięki swojej prostocie jest on w stanie wytrzymać nawet 40-stopniowe upały.

Zdjęcie Makijaż koreański -krok po kroku- sprawdź, dlaczego jest dobry na lato! #1


Wysokie temperatury

Korea to kraj, w którym temperatura powietrza dochodzi nawet do 40 stopni Celsjusza. W związku z tym Koreanki wypracowały swój model codziennego makijażu. Pod tym względem stawiają one na prostotę i oszczędność. Takie podejście przy wysokich temperaturach jak najbardziej się sprawdza.

W przeciwieństwie do nas nie martwią się one, że makijaż może im „spłynąć”, ponieważ stosują one kosmetyki do makijażu w jak najmniejszych ilościach.


Minimalizm

W kwestii makijażu Koreanki postawiły na minimalizm, a więc do wykonania takiego make-up nie potrzeba wielu kosmetyków. Panie z Azji najbardziej stawiają na dogłębne oczyszczanie i pielęgnację skóry, a nie zakrywanie niedoskonałości sporą ilością kosmetyków. Użycie kilku produktów sprawia, że codzienny makijaż jest lekki i świeży.

Zdjęcie Makijaż koreański -krok po kroku- sprawdź, dlaczego jest dobry na lato! #2

Makijaż po koreańsku

Przed przystąpieniem do koreańskiego makijażu należy dokładnie oczyścić twarz, a później nałożyć na nią krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zamiast ciężkiego podkładu powinnyśmy zastosować krem BB, który jest lekki i świetnie pokrywa niedoskonałości.

Następnie używamy trochę pudru, który zmatowi cerę. Kolejnym krokiem jest naniesienie na kości policzkowe odrobiny rozświetlacza. Brwi powinnyśmy podkreślić i wyszczotkować, a na powieki nałożyć cień w neutralnym odcieniu lub zbliżonym do koloru skóry.

Dopiero teraz można zabrać się za tuszowanie rzęs i nałożenie pomadki na usta. Jednak powinno się nanieść ją tylko na ich środek, a następnie za pomocą palca lekko ją rozsmarować na boki.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną