Drzewko szczęścia to bardzo wytrzymała roślina. Miłośnicy zielni kochają ją za łatwość uprawy i piękny wygląd. Funkcja dekoracyjna to tylko jeden z ważnych powodów, dla których warto mieć drzewko szczęścia w domu.
Pomaga w niektórych dolegliwościach
Drzewko szczęścia ma dobroczynny sok, który pomaga na kilka dolegliwości. Pomaga zwalczyć opryszczkę i przyspiesza gojenie ran, do tego pozytywnie wpływa na chore stawy. Wystarczy zmiażdżyć bądź załamać liść i posmarować chore miejsce sokiem z rośliny.
Pożeracz dwutlenku węgla
Drzewko szczęścia ma bardzo zaskakujące funkcjonowanie. Roślina, przystosowując się do suchego gorącego klimatu, nocą produkuje tlen i pochłania dwutlenek węgla. Warto postawić roślinkę w sypialni, aby pomieszczenie było dobrze dotlenione. Taki zabieg z całą pewnością poprawi jakość naszego snu.
Pozytywna energia
Zgodnie z naukami Feng Shui, rośliny mają ogromną moc. Działają na przestrzeń pozytywnie i wysyłają dobrą energię. Niektórzy twierdzą, że poprawiają samopoczucie i pomagają się zrelaksować. Drzewko szczęścia według wyznawców Feng Shui ma dwie bardzo ważne cechy, które sprawiają, że czujemy się spokojni i zdrowi w jego obecności. Ma pełny kształt i zwarty pokrój.
Wiele osób sądzi, że drzewko szczęścia sprzyja także fortunie i szczęściu w pieniądzach. W Anglii drzewko szczęścia nosi nazwę drzewka pieniędzy.
Jak je hodować?
Drzewko szczęścia zwane także gruboszem pochodzi ze środkowej Afryki. Roślina w mieszkaniu dochodzi do metra wysokości, a rozwojowi sprzyja nasłonecznienie. Drzewko może być rzadko podlewane, gdy temperatura pomieszczenia dochodzi do 20 stopni Celsjusza – raz na dwa tygodnie. Gdy temperatura jest niższa – raz na trzy tygodnie. Aby nie trzymać się sztywno tych zasad, warto sprawdzać suchość podłoża rośliny. Przy podlewaniu należy zadbać o to, aby w podstawce nie stała woda, gdyż mogą nam zgnić korzenie.