Waterless -nowy trend kosmetyczny. O co w nim chodzi?

Patrycja

Uroda

03.07.2020 17:57

Waterless -nowy trend kosmetyczny. O co w nim chodzi?

Waterless to nowy trend w pielęgnacji skóry, który jednocześnie z korzyścią wpływa na środowisko naturalne. Kosmetyki bez wody to innowacyjne i alternatywne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na ekologii i dbaniu o zasoby wody pitnej. Dowiedz się, na czym bezwodna pielęgnacja polega i czy jest dla Ciebie!

Zdjęcie Waterless -nowy trend kosmetyczny. O co w nim chodzi? #1

Na czym polega pielęgnacja waterless?

Waterless to bezwodna pielęgnacja skóry, coraz bardziej popularny w ostatnim czasie trend kosmetyczny. Dbałość o środowisko naturalne i oszczędzanie zasobów wody pitnej, nie musi polegać jedynie na znanych nam do tej pory metodach, takich jak: wybieranie prysznica zamiast kąpieli w wannie, zakręcanie wody podczas mycia zębów, czy uszczelnienie kranów, spłuczek i rur. Jak się okazuje, wodę można oszczędzać także podczas codziennej pielęgnacji skóry.

Kosmetyki bez wody

W składzie większości kosmetyków, woda znajduje się na pierwszym miejscu listy surowców na etykiecie. Usunięcie jej ze składu produktu, przynosi wiele korzyści zarówno środowisku, jak i nam samym. To ograniczenie konserwantów, przez zastąpienie ich naturalnymi składnikami, wydłużenie terminu przydatności produktu oraz oszczędność pieniędzy: kosmetyki bez wody są bardziej skoncentrowane i starczają na dłużej.

Jakie kosmetyki w tej formie?

W postaci kosmetyków bez wody, w formie kostki, proszku lub koncentratu, znajdziemy obecnie wiele szamponów, odżywek, produktów do mycia ciała, peelingów i środków do demakijażu. Produkty te z powodzeniem zastępują ich płynne wersje. Jedyne co musimy zrobić, to przyzwyczaić się do nowej formy kosmetyków, ich zmienionego wyglądu, sposobu ich przechowywania i używania.

Zdjęcie Waterless -nowy trend kosmetyczny. O co w nim chodzi? #2

Dbaj o środowisko naturalne

Słodka woda stanowi zaledwie 2,5% światowych zasobów, a jej ilość co roku się zmniejsza. Dane pokazują, że marnujemy mnóstwo wody, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji dla środowiska naturalnego. Zmiana nawyków i poszukiwanie nowych rozwiązań oszczędzania wody, przyniesie korzyść nam wszystkim.