Genialny trik na przechowywanie sałaty! Pozostanie świeża na dłużej

Patrycja

Kulinaria

22.06.2020 17:35

Genialny trik na przechowywanie sałaty! Pozostanie świeża na dłużej

Świeża, chrupiąca sałata to zdrowa przekąska i doskonały dodatek do wielu potraw. Jednak szybko traci swoją świeżość i sprężystość, liście zaczynają więdnąć, a ona po kilku dniach nadaje się do wyrzucenia. Co zrobić, by sałata pozostała świeża na dłużej? Poznaj prosty sposób!

Zdjęcie Ten trik sprawi, że sałata pozostanie świeża na dłużej #1

Jak przedłużyć świeżość sałaty?

Istnieje kilka prostych sposobów na przedłużenie świeżości sałaty. Wypróbuj jeden z nich, jeśli chcesz by zachowała sprężystość i chrupkość na dłużej!

Świeżość na dłużej

Aby dłużej cieszyć się smakiem sałaty, po przyniesieniu jej do domu, dokładnie i delikatnie ją umyj pod bieżącą wodą, by usunąć z niej ziarenka piasku i inne zanieczyszczenia. Następnie osusz ją w wirówce lub pomiędzy papierowymi ręcznikami, tak by usunąć z niej nadmiar wody.


Wybierz odpowiedni pojemnik

Liście sałaty porwij na mniejsze kawałki i włóż do plastikowego, zamykanego pojemnika. Połóż na nich papierowy ręcznik i szczelnie zamknij go wieczkiem. Pojemnik włóż do lodówki na najniższą półkę. Temperatura na niej jest odpowiednia do przechowywania warzyw, które nie zmarzną i na dłużej zachowają świeżość. Dzięki temu sałata nie zżółknie, nie zwiędnie, a liście nie pokryją się śliską mazią.

Zdjęcie Ten trik sprawi, że sałata pozostanie świeża na dłużej #2

Prosty trik z przechowywaniem

Kolejnym sposobem jest przechowywanie sałaty w wirówce do niej. Redaktorka portalu the Kitchen Sheela Prakash, przetestowała ten trik i oceniła jego skuteczność. Wystarczy umyć sałatę, liście włożyć do wirówki i zamknąć ją wieczkiem, a następnie wstawić do lodówki.

Pomiędzy liśćmi, znajdującymi się w koszyku, a dnem pojemnika pozostaje wolna przestrzeń, do której może skapywać nadmiar wody i wilgoci, znajdujący się w sałacie. Dzięki temu sałata może pozostać świeża i zdatna do spożycia nawet przez 10 dni.

Te proste triki i odpowiednie przechowywanie sałaty sprawią, że zachowa świeżość na dłuższy czas.