Donald Trump uczcił pamięć Jana Pawła II! Jego post zobaczyły miliony ludzi!


                    Donald Trump uczcił pamięć Jana Pawła II! Jego post zobaczyły miliony ludzi!
20Maj

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w piękny sposób uczcił 100. urodziny Jana Pawła II. W swoich mediach społecznościowych opublikował zdjęcie papieża Polaka, a jego post zobaczyło i skomentowało miliony ludzi z całego świata! Zobaczcie!

Zdjęcie Donald Trump uczcił pamięć Jana Pawła II! Jego post zobaczyły miliony ludzi! #1

Historia Jana Pawła II

Karol Wojtyła przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. To właśnie tam spędził swoje dzieciństwo i młodość, a miasto stało się jednym z najważniejszych miejsc na mapie świata, które związane są z papieżem. Karol Wojtyła początkowo zdecydował się na studia polonistyczne w Krakowie, jednak powołanie wygrało i wstąpił do seminarium duchownego. W Krakowie pełnił funkcję biskupa pomocniczego, a następnie arcybiskupa metropolity krakowskiego, aby 16 października 1978 roku zostać głową Kościoła katolickiego.

Wybór Jana Pawła II na papieża odbił się szerokim echem na całym świecie. Nie tylko był najmłodszym papieżem od 1864 roku, ale również pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra, który nie pochodził z Włoch. Jan Paweł II był wielkim człowiekiem, który podczas swojego pontyfikatu zrobił wiele pięknych rzeczy, a jego słowa są cytowane przez miliony ludzi z całego świata po dziś dzień. Swoją ewangelię głosił na całym świecie, a o papieżu Polaku wciąż pamiętają ludzie z każdego zakątka świata.

Jan Paweł II odszedł 2 kwietnia 2005 roku. Gdyby żył to właśnie 18 maja 2020 roku obchodziłby swoje 100. urodziny. Z tej okazji wiele znanych osób uczciło pamięć o papieżu Polaku. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć papieża z jego słowami. Jak się okazuje, również prezydent Stanów Zjednoczonych w swoich mediach społecznościowych wspomniał Jana Pawła II! Zobaczcie!

Zdjęcie Donald Trump uczcił pamięć Jana Pawła II! Jego post zobaczyły miliony ludzi! #2

Donald Trump uczcił 100. urodziny Jana Pawła II! Jego post zobaczyły miliony ludzi!

Zarówno na oficjalnym profilu na Instagramie, jak i na Twitterze, Donald Trump udostępnił zdjęcie Jana Pawła II, którym oddał hołd papieżowi:

"Dzisiaj wspominamy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II"- wpis pojawił się w poniedziałek, 18 maja czasu amerykańskiego w mediach społecznościowych Donalda Trumpa.

Pod jego postem pojawiły się miliony wpisów. Niektóre z nich brzmią:

"Chciałbym, żeby dzisiejszy Papież był trochę bardziej podobny do tego Bohatera !!!"

"Cieszę się, że mamy PREZYDENTA, który jest dumnym CHRZEŚCIJANINEM!"

Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu wzbudził sympatię nie tylko katolików, ale również wyznawców innych religii, czy nawet osób niewierzących. Odwiedził 132 kraje i ponad 900 miejscowości.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja