Napar z czystka - dlaczego warto go pić? 5 najważniejszych powodów

Napar z czystka  - dlaczego warto go pić? 5 najważniejszych powodów

Czystek to bardzo popularne zioło o wielkiej mocy i szeroko znanych właściwościach leczniczych. Ma działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, odtruwające, antyalergiczne, wspomaga trawienie i zapobiega też wielu innym dolegliwościom. Picie naparu z czystka to smaczny i zdrowy sposób na zdrowie.

Zdjęcie Napar z czystka  - dlaczego warto go pić? 5 najważniejszych powodów #1

Poznaj 5 powodów dla których warto pić napar z czystka:

Działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne

Picie naparu z czystka pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego. Czystek ma silne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe, wspomaga organizm w walce z drobnoustrojami. Polecany jest zwłaszcza osobom z częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Ze względu na to, że zawiera polifenole, ma silne działanie antyoksydacyjne.

Neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób, np. nowotworów. Pomaga także przy zakażeniu układu moczowego i pokarmowego, działa moczopędnie. Zapobiega odkładaniu się złego cholesterolu i tworzeniu blaszek miażdżycowych. Stanowi uzupełnienie leczenia i hamuje postęp boreliozy- jednej z najczęstszych chorób odkleszczowych.

Działanie przeciwalergiczne i odtruwające

Działa antyalergicznie, hamuje wydzielanie histaminy, która odpowiada za nieprzyjemne objawy alergii. Polecany do picia zwłaszcza wiosną, przy sezonowych alergiach. Działa detoksykacyjnie i odtruwająco, w przypadku zatruć metalami ciężkimi, takimi jak rtęć lub kadm.

Zdjęcie Napar z czystka  - dlaczego warto go pić? 5 najważniejszych powodów #2

Działanie kosmetyczne i higieniczne

Ma działanie oczyszczające i może być wykorzystywany przy leczeniu problemów skórnych, np. trądziku. Poprawia kondycję skóry, rozświetla cerę i hamuje powstawanie zmarszczek. Może wpłynąć na wybielenie zębów, podczas picia lub płukania jamy ustnej, usuwa z nich osad i film bakteryjny. Ze względu na działanie przeciwgrzybicze, pomocny w leczeniu łupieżu i grzybicy.

\

Działanie odchudzające?

Wbrew powszechnej opinii, picie naparu z czystka nie ma właściwości odchudzających i nie wpływa na spadek masy ciała. Zioło to przyspiesza jednak przemianę materii i zmniejsza obrzęki.

Regularne picie herbaty z czystka, już po miesiącu przyniesie efekty. Wzmocni organizm, poprawi nasze funkcjonowanie i ogólne samopoczucie. Warto włączyć czyste do swojej codziennej diety.

Patrycja

Polecane