Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki

Patrycja

Uroda

17.04.2020 11:49

Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki

Jeśli chcemy zachować młody i promienny wygląd, nasza skóra wymaga codziennej pielęgnacji. Ze względu na to, że salony kosmetyczne aktualnie pozostają zamknięte, musimy zatroszczyć się o nią w domowych warunkach. Aby zadbać o cerę w czasie kwarantanny, warto przygotować domowe maseczki pielęgnacyjne, które pozwolą nam ją odpowiednio nawilżyć,oczyścić lub zregenerować.

Zdjęcie Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki #1

Sprawdzone przepisy na domowe maseczki

Istnieje mnóstwo przepisów na maseczki, które z łatwością możemy przygotować w domu z dostępnych składników. Największą ich zaletą będzie prostota przygotowania, niski koszt i to, że powstaną z całkowicie naturalnych produktów. Same możemy określić, jakiego rodzaju pielęgnacji potrzebujemy. Poznaj najlepsze sposoby na maseczki domowej roboty:

Maseczka z jajek

Składniki: 1 żółtko

Roztrzep kurze żółtko i posmaruj nim twarz, zmyj po 20 minutach. Taka maseczka odżywia i regeneruje suchą i podrażnioną skórę.

Zdjęcie Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki #2

Maseczka z kawy

Do tej maseczki wykorzystaj zużyte fusy kawy, możesz dodać do nich łyżkę mleka lub sok z cytryny. Maseczka zniweluje oznaki zmęczenia, odżywi i napnie skórę, możesz używać jej jako peeling do twarzy.

Zdjęcie Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki #3

Maseczka z miodu i mleka

Składniki: 2 łyżki miodu, łyżka mleka

Mieszankę nałóż na twarz i po 20 minutach zmyj ciepłą wodą. Maseczką z mleka i miodu łagodzi i nawilża skórę, ma działanie oczyszczające i antyseptyczne.

Zdjęcie Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki #4

Maseczka z drożdży

Składniki: ¼ kostki drożdży, łyżka ciepłego mleka

Składniki wymieszaj, nałóż na twarz i pozostaw na 20 min, następnie zmyj letnią wodą. Maseczka z drożdży ma działanie łagodzące i kojące, polecana jest do cery trądzikowej, pomaga na podrażnienia i stany zapalne, oczyszcza i wygładza skórę. Warto ją stosować raz w tygodniu.

Zdjęcie Jak zadbać o cerę w czasie kwarantanny? Sprawdzone sposoby na domowe maseczki #5

Niezwykła moc maseczek

Domowe maseczki to całkowicie bezpieczne, skuteczne i bardzo popularne zabiegi pielęgnacyjne, które właściwie pozwolą zadbać o wygląd i stan naszej cery. Każda z nas może w kilka minut przygotować je w domu, z łatwo dostępnych, naturalnych składników, a następnie cieszyć się ich niesamowitymi efektami.