5 powodów, przez które rośliny w twoim domu nie rosną i nie kwitną prawidłowo

Agnieszka
Dom
22.02.2018 11:54
5 powodów, przez które rośliny w twoim domu nie rosną i nie kwitną prawidłowo

Kochasz zieleń, kwiaty i świeże powietrze w domu? Jeśli tak, to pewnie masz dom wypełniony roślinami. Niestety, sama miłość do roślinności nie wystarczy, aby żyło się jej u nas dobrze. Oto 5 błędów, które skutkują marnym wzrostem roślin.

#Mała ilość światła

Często stawiamy kwitki tam, gdzie pasują do dekoracji. Jednak rośliny potrzebują światła dziennego. Bez światła żadna roślina nie przeżyje. Warto więc dowiedzieć się ile światła potrzebuje dana roślina, zanim znajdziemy dla niej miejsce w naszym domu.

#Nieodpowiednia woda do podlewania

Zdjęcie 5 powodów, przez które rośliny w twoim domu nie rosną i nie kwitną prawidłowo #1
fot. shutterstock

Rośliny w naszym domu zazwyczaj podlewamy wodą z kranu. Niestety, niektóre rośliny bardzo negatywnie reagują na chlor i wapń w niej zawarty. Aby pozbyć się tych związków z wody z kranu należy ja przegotować, albo pozostawić na kilkanaście godzin w otwartej butelce.

#Zbyt rzadkie przesadzanie

Rośliny potrzebują miejsca i odżywczej gleby. W tym celu należy zmieniać im ziemię, choćby z wierzchu, oraz przesadzać wraz z wiekiem do większych doniczek. Młode rośliny warto przesadzać raz do roku. Te starsze wystarczy przesadzać co 2 -3 lata.

#Zbyt duża ilość słońca

Zdjęcie 5 powodów, przez które rośliny w twoim domu nie rosną i nie kwitną prawidłowo #2
fot. shutterstock

Choć światło słoneczne jest niezbędne do rozwoju roślin, jego nadmiar może je zniszczyć. Konieczne jest odpowiednie dopasowanie okresu nasłonecznienia rośliny do jej gatunku.

#Insekty

Rośliny żyjące w domu są o wiele bardziej narażone na rozwój różnych pasożytów. Szczególnie zimą w domu powietrze jest bardzo suche, a rośliny mocno się kurzą. To powoduje pojawienie się szkodników. Odpowiednio nawilżone powietrze i częste oczyszczanie liści zapewni roślinom komfort, co poskutkuje prawidłowym wzrostem.

Zdjęcie 5 powodów, przez które rośliny w twoim domu nie rosną i nie kwitną prawidłowo #3
fot. shutterstock

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną