Koronawirus: Jak zrobić dodatkową ochronę z okularów? To proste!

Katarzyna
Zdrowie
16.04.2020 17:53
Koronawirus: Jak zrobić dodatkową ochronę z okularów? To proste!

Stan pandemii, jaki został wprowadzony w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, również w naszym kraju stał się już normalnym zjawiskiem, w którym przyszło nam żyć. Przyzwyczajamy się do nowych obostrzeń i zakazów, jakie nakłada na nas państwo oraz bardziej dbamy o swoje bezpieczeństwo. Osoby noszące okulary mogą zadbać o swoje zdrowie jeszcze bardziej poprzez odpowiednie ich zabezpieczenie.

Zdjęcie Koronawirus: Jak zrobić dodatkową ochronę z okularów? To proste! #1

Praca zdalna nie dla wszystkich

Rząd pozwolił na wprowadzenie pracy zdalnej w miejscach pracy, gdzie taka forma nie naruszy płynności zatrudnienia. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Takie zawody jak np. kasjerki nie mogą wziąć swojej pracy do domu, a w miejscu pracy stykają się one z dużą ilością ludzi.

W takim wypadku możliwość dodatkowego zabezpieczenia się przez koronawirusem, jest bardzo dobrym pomysłem. Jeśli pracodawca nie zadbał o dodatkowe środki ochrony osobistej, wtedy warto zrobić to na własną rękę, ponieważ chodzi tu o nasze zdrowie.

Zdjęcie Koronawirus: Jak zrobić dodatkową ochronę z okularów? To proste! #2

Domowa przyłbica

Osoby noszące okulary są w stanie bardzo szybko wykonać dodatkowe zabezpieczenie przed koronawirusem. Jego wykonanie nie zajmie nam dłużej niż 10 sekund, a potrzebujemy do tego tylko koszulkę A4, która jest zrobiona ze sztucznego tworzywa. Każda koszulka posiada z jednej strony dziurki, dzięki którym możemy ją wpiąć do segregatora. Cały trik polega na tym, aby w odpowiednie otwory włożyć zauszniki.

Dzięki temu przed okularami powstanie ochronna osłona, która zatrzyma wirusy, zanim dostaną się one do okularów lub do oczu. Koszulka taka jest giętka, a nie wiotka, co sprawi, że będzie się one trzymała na miejscu i nie będzie miała bezpośredniego styku ze szkłami okularów. Gdy koszulka się wygnie, wtedy cały zestaw będzie przypominał przyłbicę. U osób, które nie noszą okularów, dobrym rozwiązaniem jest noszenie prawdziwej przyłbicy oraz zwykłej maseczki.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną