Austria i Czechy rezygnują z obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa

Patrycja

Newsy

13.04.2020 19:20

Austria  i Czechy rezygnują z obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa

Pandemia koronawirusa w bardzo niedługim czasie opanowała cały świat i zdominowała nasze życie. Wszystkie kraje podjęły walkę i wprowadziły niezbędne regulacje oraz środki bezpieczeństwa, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Zdjęcie Austria  i Czechy rezygnują z obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa #1

Aktualnie, niektóre z nich, powoli zaczęły zmniejszać restrykcje i kierować się ku normalności. Zarówno rządy Austrii i Czech, zdecydowały o stopniowym odejściu od wprowadzonych obostrzeń i uwalnianiu się z dotychczasowej izolacji.

Restrykcje w Austrii, takie jak w Polsce

W Austrii, w ramach walki z koronawirsuem, wprowadzone były bardzo surowe obostrzenia. Tak jak w Polsce, ograniczona została możliwość swobodnego przemieszczania się i wyjścia z domu, poza spełnianiem niezbędnych potrzeb, koniecznie było także zachowanie odpowiedniego odstępu pomiędzy ludźmi, w przestrzeni publicznej. Służby mundurowe kontrolowały obywateli i surowo karały osoby, które nie stosowały się do wprowadzonych zasad.

Zdjęcie Austria  i Czechy rezygnują z obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa #2

Stopniowe zniesienie regulacji w Austrii

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz, zapowiedział, że po Świętach Wielkanocnych, życie w kraju ma powoli wrócić do normalności. Otwarte zostaną sklepy spoza branży spożywczej, parki i bulwary, częściowo także restauracje. W maju mają zostać otworzone salony fryzjerskie i kosmetyczne, hotele, bary, puby i kawiarnie. Obywatele wciąż będą mieli obowiązek zachowania bezpiecznej odległości od siebie, noszenia maseczek i zachowania ograniczeń w liczbie klientów.

Życie w Czechach wraca do normy

Taka sytuacja ma miejsce również w Czechach, które stopniowo uwalniają się z izolacji. U naszych południowych sąsiadów, pozwolono na aktywność fizyczną na zewnątrz, spacery i jazdę rowerem, przy zachowaniu odstępów i odpowiednich środków ostrożności. Po Wielkanocy, Czechy mają zamiar otworzyć sklepy, z branż innych niż spożywcze, nastąpi także otwarcie granic państwowych i wznowienie ruchu lotniczego.

Dania, Norwegia i Belgia ratują gospodarkę

Podobne działania podejmuje także Dania, Norwegia i Belgia. Kraje te w ostatnim czasie, mają koronawirusa pod kontrolą: coraz więcej osoby zostaje wyleczonych, niż jest zarażonych. Stąd decyzja władz o zmniejszeniu restrykcji, zniesieniu blokad i rozpoczęciu ratowania gospodarki.

Zdjęcie Austria  i Czechy rezygnują z obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa #3