Coraz więcej kar dla Polaków za łamanie ograniczeń podczas epidemii. Za co możesz dostać mandat?

Coraz więcej kar dla Polaków za łamanie ograniczeń podczas epidemii.  Za co możesz dostać mandat?

W ostatnich dniach Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Policja ukarały tysiące Polaków karami finansowymi, w łącznej kwocie ponad 1 miliona złotych, w związku z łamaniem ograniczeń nałożonych, ze względu na pandemię koronawirusa.

Zdjęcie Coraz więcej kar dla Polaków za łamanie ograniczeń podczas epidemii.  Za co możesz dostać mandat? #1

Szereg ograniczeń w Polsce

Od 1 kwietnia w Polsce wprowadzono szereg regulacji dotyczących ograniczeń w przemieszczaniu się. Wyjścia z domu powinniśmy ograniczyć do niezbędnego minimum. Na zewnątrz musimy zachować odstęp, co najmniej 2 metrów od innych, młodzież poniżej 18 roku życia nie może wychodzić bez opieki dorosłego. Dodatkowo zakazano wstępu do parków, lasów, plaż, promenad, bulwarów i korzystania z rowerów miejskich.

Zdjęcie Coraz więcej kar dla Polaków za łamanie ograniczeń podczas epidemii.  Za co możesz dostać mandat? #2

Polacy łamią zasady

Niestety wiosenna aura i temperatury powyżej 20 stopni sprawiły, że w ostatnich dniach, na ulicach pojawiło się mnóstwo osób. Nie wszyscy z nich przestrzegają powyższych zasad…

Policja i sanepid nakładają wysokie kary

Policja i sanepid za złamanie zakazów mogą nas dotkliwie ukarać. Policjanci mogą wystawić mandat w wysokości do 500 zł, a sanepid nałożyć grzywnę, w kwocie nawet do 30 tys. zł. Władze przekonują, że mandaty to ostateczność, jednak osoby, które nie respektują zasad i celowo łamią nakazy, będą nimi z całą pewnością ukarane.

Zdjęcie Coraz więcej kar dla Polaków za łamanie ograniczeń podczas epidemii.  Za co możesz dostać mandat? #3

Za co mandaty?

Przypominamy, że spotkanie ze znajomymi na grillu, rowerowa wycieczka powyżej 2 osób, wyjście z dziećmi na plac zabaw lub do parku, może skończyć się dla nas mandatem. Szczególnie dotkliwe będzie też złamanie zasad kwarantanny domowej, przez objęte nią osoby.

Zdjęcie Coraz więcej kar dla Polaków za łamanie ograniczeń podczas epidemii.  Za co możesz dostać mandat? #4

Wiosenna, słoneczna pogoda i zbliżające się Święta Wielkanocne, nie powinny stać się pretekstem do łamania narzuconych przez Rząd reguł. W trosce o zdrowie swoje oraz swoich bliskich, powinniśmy je respektować, ograniczyć wyjścia na zewnątrz i starać się przebywać w domu. Dzięki temu unikniemy nie tylko kary finansowej, ale możliwe, że także zarażenia koronawirusem.

Patrycja

Polecane