Jakich produktów nie kupować na zapas?

Jakich produktów nie kupować na zapas?


Ze względu na zagrożenie koronawirusem, wiele osób robi zapasy i masowo wykupuje towary ze sklepów. Niektórzy muszą przebyć 2-tygodniową kwarantannę, a inni boją się zamknięcia sklepów i paraliżu gospodarki.

Zdjęcie Jakich produktów nie kupować na zapas? #1

Jakich towarów nie kupować na zapas?

Nie ma sensu kupować produktów łatwo psujących się, czy z krótkimi datami ważności, jak nabiał, sery (nie pakowane hermetycznie), jajka. Warto zgromadzić zapas węglowodanów, ale nie w postaci słodyczy. Batoniki, ciastka i czekolady to nie najlepszy wybór. Zamiast słodkich gazowanych napojów, wybierzcie wodę butelkowaną. Nie kupujcie dojrzałych, miękkich owoców- szybciej się zepsują. Polacy masowo wykupują ze sklepów papier toaletowy i papierowe ręczniki radzimy do zakupów podchodzić z głową i wybierać tylko te rzeczy, które nam się przydadzą.

Zdjęcie Jakich produktów nie kupować na zapas? #2

Jakie zapasy gromadzić?

Warto zaopatrzyć się w produkty zbożowe, makaron, kaszę, ryż, ziemniaki. Zrobić zapasy mrożonych lub puszkowanych warzyw, konserw, mięsa i ryb. Można sięgnąć po gotowe dania w słoikach, czy sosy w torebkach. Należy uzupełnić domową apteczkę o niezbędne leki, środki antybakteryjne, plastry i bandaże. W domu warto mieć zapałki, świeczki i zapas butelkowanej wody.

Zdjęcie Jakich produktów nie kupować na zapas? #3

Dla własnego spokoju i na wypadek konieczności pozostania w domowej kwarantannie, warto zrobić takie zapasy, byśmy nie musieli wychodzić przez co najmniej 10 dni. Róbcie je rozsądnie i nie dajcie się ogarnąć panice.

Patrycja

Polecane