Co warto dodać do prania? To może Cię zaskoczyć!

Patrycja
Dom
16.03.2020 20:03
Co warto dodać do prania? To może Cię zaskoczyć!

Pranie to nie tylko wrzucenie brudnych ubrań do bębna pralki i wciśniecie przycisku start. Aby efekt był zadowalający, musimy dobrze posegregować rzeczy, dobrać odpowiedni program i detergent. Do tego ostatniego możemy dodać, co nieco, aby nasze pranie było bielsze, miększe czy też bardziej pachnące.

Zdjęcie Dodatki do prania - czyli co warto wrzucić do pralki! #1

Żmudną czynność jaką jest pranie, ułatwiają nam różne gadżety. Zacznijmy od tego, że już sama pralka odwala za nas połowę roboty. Mamy także dozowniki, siatki i całą masę detergentów pod ręką. Warto wiedzieć, co jeszcze pomoże uprzyjemnić nam tę czynność, a ciuchom odzyskać świeżość.

Pieprz

Czarny pieprz dodany do prania zagwarantuje im świeże kolory na dłuższy czas. Wystarczy dodać do proszku lub płynu do prania łyżeczkę zmielonego pieprzu. Długi kontakt detergentu z materiałem powoduje jego blednięcie. Połączenie pieprzu z środkiem piorącym zbierze podczas prania jego nadmiar, zapobiegając temu procesowi. Pamiętać musimy jednak, że pieprz możemy dodać tylko do prania przeprowadzanego w niskich temperaturach.

Zdjęcie Dodatki do prania - czyli co warto wrzucić do pralki! #2

Olejek eteryczny

Do przedostatniego etapu prania jakim jest płukanie, możemy dodać kilka kropli olejku eterycznego, by wzmocnić efekt świeżości.

Woda utleniona

Dodanie połowy buteleczki wody utlenionej do naszego białego prania sprawi, że będzie ono jeszcze bielsze. Woda utleniona działa jak wybielacz, lecz nie niszczy ubrań, nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu. Poradzi sobie także z plamami na białych ubraniach.

Skórka cytryny

Umieszczenie w specjalnym woreczku skórek od cytryny i dodanie ich do prania zagwarantuje nam naturalnie wybielone tkaniny.

Zdjęcie Dodatki do prania - czyli co warto wrzucić do pralki! #3

Sól

Aksamitne materiały będą wdzięczne za dosypanie niewielkiej ilości soli do prania. Dzięki niej zyskają piękny połysk.

Cukier

Łyżeczka cukru dodana podczas płukania pomoże ubraniom odzyskać żywe kolory i wydobyć ich głębię.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona dodana do białego prania pomoże mu odzyskać biel. Skutecznie usunie także plamy z potu, tłuszczy czy trawy. Ponadto zneutralizuje nieprzyjemne zapachy, które mogły pozostać na ubraniach np. po pozostawieniu ich mokrych w bębnie pralki przez dłuższy czas.

Zdjęcie Dodatki do prania - czyli co warto wrzucić do pralki! #4

Proszek do pieczenia

Wszelkiego rodzaju plamy i zabrudzenia zdecydowanie lepiej usunąć, gdy woda jest miękka. Dlatego dodanie proszku do pieczenia do prania, który zmiękcza wodę, to dobry pomysł.

Skorupki jajek

Jeśli Twoje ubrania są szare, spróbuj dodać do prania skorupki od jajek. Włóż je do specjalnego woreczka, szczelnie zamknij i włóż do bębna pralki.

Zdjęcie Dodatki do prania - czyli co warto wrzucić do pralki! #5

Ocet

Ocet ma bardzo szerokie zastosowanie nawet podczas zwykłego prania. Pomoże ożywić i zachować kolory ubraniom, sprawi, że będą miększe i przyjemniejsze w dotyku, zapobiegnie zmechaceniu ubrań i pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów z ubrań, usunie plamy z potu, a co najważniejsze przedłuży żywotność Twojej pralki usuwając z niej resztki detergentów i pleśń.

Zdjęcie Dodatki do prania - czyli co warto wrzucić do pralki! #6

Pamiętajmy, że stan naszej pralki również odpowiedzialny jest za to, jak wyglądają uprane w niech rzeczy, więc zadbajmy także o nią.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną