Wiosna tuż tuż! Jak zrobić domową pastę cukrową?

Wiosna tuż tuż! Jak zrobić domową pastę cukrową?
16Mar

Pasta cukrowa jest bardzo skuteczną i jedną z najstarszych metod depilacji. Możesz samodzielnie zrobić ją w domu i przechowywać w lodówce, przepis na pastę cukrową jest niezwykle prosty i tani!

Zdjęcie Wiosna tuż tuż! Jak zrobić domową pastę cukrową? #1

Sprawdzony przepis

Do przygotowania pasty cukrowej potrzebujesz jedynie 3 składników:

- 2 szklanki cukru

- ¼ szklanka wody

- ¼ szklanka soku z cytryny

Do garnka wlej wodę i sok z cytryny, dodaj cukier i wymieszaj do rozpuszczenia.

Miksturę gotuj przez 30-45 minut na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając. Gdy masa ściemnieje, zyskując bursztynowy kolor i będzie przypominać karmel, zdejmij ją z ognia. Pozostaw do wystygnięcia, następnie przelej do słoiczka. Jest już gotowa do użycia!

Zdjęcie Wiosna tuż tuż! Jak zrobić domową pastę cukrową? #2

Jak używać pasty cukrowej?

Możesz używać jej do depilacji, na dwa sposoby:

Na ciepło

Miseczkę z pastą cukrową ogrzej w kąpieli wodnej, gdy się rozpuści, nakładaj ją na wybrane fragmenty ciałaza pomocą szpatułki. Połóż na niej pasek materiału, dociśnij i oderwij zdecydowanym ruchem.

Na zimno

Niewielką kulkę pasty umieść w dłoniach i ugniataj, aż się zacznie się kleić. Rozciągnij na skórze i oderwij energicznym ruchem. To bardzo wydajny sposób: tego samego kawałka możesz użyć kolejny raz, na innej partii ciała.

Zdjęcie Wiosna tuż tuż! Jak zrobić domową pastę cukrową? #3

Depilacja pastą cukrową to sprawdzony i bezpieczny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia. Efekty po zabiegu utrzymują się aż do 3 tygodni, a odrastające włoski są słabsze i jaśniejsze.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja