Jak wizualnie wydłużyć nogi? Oto 9 sprawdzonych trików!

Jak wizualnie wydłużyć nogi? Oto 9 sprawdzonych trików!
04Mar

Każda kobieta pragnie mieć długie nogi, ponieważ dzięki nim jesteśmy wyższe i bardziej powabne. Często oglądając modelki mamy wrażenie, że ich nogi sięgają nieba. Są chude, smukłe, długie oraz zgrabne. Wizualnie wyglądają, jakby stanowiły nawet 2/3 sylwetki. Wpływ na długość nóg mają oczywiście geny oraz odpowiednie ćwiczenia na ich wyszczuplenie. Jednak, gdy natura nie wyposażyła nas w długie nogi, to i tak możemy je optycznie wydłużyć. W jaki sposób? Zdjęcie Jak wizualnie wydłużyć nogi? Oto 9 sprawdzonych trików! #1

Portal rd.com. przekonuje jednak, że naturę można trochę oszukać i nawet o kilka centymetrów wydłużyć swoje nogi. Sposób jest łatwy i nie wymaga wiele zachodu. Wystarczy do swojego życia wprowadzić parę stylizacyjnych trików, które optycznie je wydłużą. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak dodać swoim nogom kilka centymetrów.

Ciemne ubrania

Każda z nas wie, że kolor czarny wyszczupla. Ale nie każda wie, że może również dodać naszym nogom dodatkowych centymetrów. Ważne jednak jest, aby cała stylizacja była skomponowana w takim samym odcieniu. Gdy poszczególne części garderoby będą w innych kolorach, wtedy nasza sylwetka będzie wyglądała na „podzieloną”, a przez to krótszą.

Jasne buty

Jasne kolory butów lub obuwie w cielistym kolorze powinny obowiązkowo znaleźć się w naszej szafie. Dzięki nim wydłużymy swoje nogi i sylwetkę. Cieliste obuwie „zlewa” się z nogami, dzięki czemu nie tworzy linii odcięcia, a nogi wyglądają na dłuższe.

Spodnie z wysokim stanem

Jeśli ubierzemy spodnie z wysokim stanem, wtedy talia znajdzie się wyżej, a wszystko co poniżej tj. nogi będą wyglądały na dłuższe. Spodnie z wysoką talią zawsze pozytywnie oddziałują na wygląd sylwetki i ją wydłużają.

Krótka kurtka

Gdy kurtka sięga do pasa lub jest jeszcze dłuższa, wtedy optycznie skraca nogi. Sylwetkę i nogi zdecydowanie wysmukli krótka kurtka, która będzie sięgać talii lub może być nawet jeszcze krótsza.

Spódniczka mini

Większość z nas uważa, że skoro ma krótkie nogi to powinna je zasłaniać, a to kompletna nie prawda. Powinnyśmy robić coś całkowicie odwrotnego, czyli je odsłaniać. Im mniej materiału je będzie zakrywać tym lepiej będą one widoczne a przez to będą wyglądały na dłuższe.

Zdjęcie Jak wizualnie wydłużyć nogi? Oto 9 sprawdzonych trików! #2

Spodnie z lampasami

Pionowe linie na spodniach zdecydowanie wydłużą nogi oraz całą sylwetkę. Dlatego warto nosić spodnie z lampasami lub innymi wzornikami po bokach. Zdecydowanie jednak wystrzegajmy się poziomych wzorów i kwiatów na spodniach. Warto postawić również na spodnie typu rurki, ponieważ mają one podobne działanie.

Obuwie w szpic

Buty w szpic nie zawsze są wygodne, więc raczej rzadko je nosimy. Jednak jest to kolejny sposób na optyczne wydłużenie nóg. Dzięki szpiczastemu noskowi nasze stopy będą wyglądały na dłuższe, przez co całe nogi się wydłużą.

Obcas

Płaska podeszwa zdecydowanie nie poprawia wyglądu nóg. Warto więc zdecydować się na szpilki lub buty na lekkim obcasie w zależności od tego jaki rodzaj obuwia lubimy. Nawet mały obcas sprawi, że nasze nogi będą wyglądały na smuklejsze i lżejsze.

Długie spodnie i szpilki

Innym sposobem na uzyskanie długich nóg jest założenie wysokich obcasów w połączeniu z długimi, szerokimi spodniami. Nogawki jednak powinny być dłuższe tak, aby zakryły stopy i część butów. Nie mogą być jednak za długie, ponieważ będę się wtedy zahaczać o obcasy, a przez to chodzenie w nich będzie utrudnione.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja