Rzęsy w butelce. Jak to działa? HIT czy KIT?

Rzęsy w butelce. Jak to działa? HIT czy KIT?

Każda kobieta marzy o pięknych rzęsach. Stanowią one subtelny atrybut kobiecego wdzięku. Jednak czasem trzeba pomóc matce naturze i tym samym wspomóc się makijażowymi trickami. Szczególnie ostatnio wiele kobiet sięga po kosmetyk, który potocznie określa się rzęsami w butelce.

Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to dużo tańszy, szybszy oraz mniej inwazyjny sposób zagęszczania rzęs w porównaniu do aplikowania sztucznych kępków na przykład u kosmetyczki. Końcowy efekt jest również bardziej naturalny w porównaniu do doczepionych sztucznych rzęs. Metoda zagęszczania rzęs, czyli właśnie rzęsy w butelce, polega na kumulowaniu licznych, cieniutkich włókien na powierzchni prawdziwych rzęs. Właśnie te imitujące włoski przyczyniają się do optycznego pogrubienia naszych rzęs.

Jak działają rzęsy w butelce


Małe włókna, zwane rzęsami w butelce, są umieszczone w szklanym pojemniku, do którego dołączona jest szczoteczka. Na pomalowane uprzednio tuszem rzęsy nanosi się włókna za pomocą aplikatora. Rzęsy w butelce mogą być barwy białej, czarnej, lub też mogą być dopasowane do kolorów rzęs. Tego typu kosmetyk idealnie sprawdza się w przypadku krótkich oraz cienkich rzęs. Jeżeli matka natura obdarowała nas długimi i jednocześnie przerzedzonymi rzęsami, wówczas efekt rzęs w butelce nie będzie tak widowiskowy. Producenci bardzo często rekomendują swoje maskary, które mają wspomóc nakładanie rzęs w butelce.

Prawidłowe nakładanie rzęs w butelce


Aby uzyskać spektakularny efekt gęstych rzęs, warto zapoznać się z poprawną techniką nakładania tego typu produktów. Przede wszystkim włókna trzeba nakładać zaraz u nasady rzęs i jednocześnie zbytnio nie rozczesywać poszczególnych włosków. W przeciwnym wypadku może dojść do sklejania się włosków lub też nagromadzenia sporej ilości włókien na samych końcówkach rzęs (jest to tak zwany efekt pajeczych odnóży). W takiej sytuacji rzęsy wyglądają bardzo nieestetycznie.

Minusy stosowania rzęs w butelce


Płynne rzęsy pięknie się prezentują, jednak nie są całkowicie idealnym produktem. Przede wszystkim mają tendencję do osypywania się i tym samym zalegają na górnych partiach policzków. Co prawda można je bardzo łatwo usunąć, jednak jest to spory problem dla alergików oraz osób o wrażliwych oczach. Jeżeli zaś płynne rzęsy będą nakładane starannie i w wyważony sposób, wówczas do podobnego incydentu może wcale nie dojść. Dodatkowo, trzeba pamiętać o tym, aby nie zanurzać szczoteczki, która służy do aplikacji tuszu, w pojemniku z płynnymi rzęsami. Obklejają one szczoteczkę i tym samym ciężko oczyścić aplikator. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, szczoteczkę od tuszu można wyczyścić płynem, który jest przeznaczony do demakijażu.

Jak wybierać rzęsy w butelce


Na rynku jest dostępna spora ilość płynnych rzęs. Przede wszystkim takie marki jak NYX, Bourjouis, Lash Brow czy Divaderme mają w swojej ofercie rzęsy w butelce. Można podpatrywać testerki, które bardzo często dzielą się swoimi opiniami choćby na instagramie. W wyborze odcienia płynnych rzęs warto kierować się naturalnym kolorem rzęs, aby efekt końcowy był spójny i tym samym spektakularny.

Agnieszka

Polecane