Kochasz go, czy boisz się samotności? 12 wskazówek, które mogą Ci pomóc

Kochasz go, czy boisz się samotności? 12 wskazówek, które mogą Ci pomóc

Początki w każdym związku są burzliwe i pełne ekscytacji drugą osobą. To czas kiedy poznajemy drugą połówkę, jej charakter oraz reakcje na różne zachowania. Jest to również czas na zastanowienie się czy faktycznie chcemy z tą osobą być i poświęcać jej swój czas. Jednak czasami strach przed samotnością jest mocniejszy niż niechęć do drugiej osoby. Wtedy tkwimy w związku z kimś, do kogo czujemy co najwyżej sympatię i nie mamy odwagi tego zmienić. Lęk przed samotnością nie pozwala nam zerwać i się rozejść.

Zdjęcie Kochasz go, czy boisz się samotności? 12 wskazówek, które mogą Ci pomóc #1

Człowiek kumuluje w sobie wiele emocji, które mają bardzo duży wpływ na nasze życie i podejmowane decyzje. Portal „Your Tango” wziął pod lupę związki, które raczej się nie kochają. Zazwyczaj w takich związkach tkwią osoby, które już się przyzwyczaiły lub nie mają lepszej alternatywy. W poniższym artykule znajdziesz kilka sygnałów, które świadczą, że lepiej się rozejść niż dalej męczyć.

Nie znasz go tak na prawdę

Chodzi o to, że sam fakt, że z kimś jesteś ci wystarczy. To, że masz chłopaka jest najważniejsze. Nie interesuje cię za bardzo jego życie, ponieważ wtedy mogłabyś się za dużo dowiedzieć. Im mniej wiesz tym lepiej, bo wtedy życie z nim jest prostsze. Poznanie zbyt dużej ilości szczegółów, mogło by doprowadzić do rozstania, a tego definitywnie nie chcesz.

Tłumaczysz go

Widzisz i mówią ci to też inni, że twój wybranek popełnia sporo błędów. Tobie niektóre jego zachowania też się nie podobają ale wolisz się nie odzywać, aby nie podpaść. Gdybyś to zrobiła wasz związek mógłby się zakończyć, a tego nie chcesz.

Nieustannie walczycie

Wiadomo, że w każdym związku zdarzają się sprzeczki czy kłótnie, jednak wszystko ma swoje granice. Gdy kłócicie się o najprostszą rzeczy i żadne z was nie chce pójść na kompromis, wtedy oznacza to, że może faktycznie nie jesteście sobie pisani.

Samotność wprowadza cię w depresję

Gdy jednak przychodzi ci do głowy pomysł, aby zerwać od razu go odpychasz, ponieważ na myśl o samotności wpadasz w depresję. Nadskakujesz mu, na wszystko pozwalasz i nie spuszczasz go z oczu. Takie zachowanie wskazuje raczej na uzależnienie niż miłość. Nie masz odwagi żeby z nim zerwać, ponieważ strach przed samotnością jest silniejszy.

Zdjęcie Kochasz go, czy boisz się samotności? 12 wskazówek, które mogą Ci pomóc #2

Brak spoiwa w waszym związku

Sam fakt, że jesteście parą ci wystarcza. Jednak czy tak naprawdę łączy was pasja, wspólne zainteresowania czy zbliżone poczucie humoru? Jeśli brak w związku wspólnych planów czy zainteresowań, to raczej układ a nie związek i lepiej go zakończyć.

Brak ci pewności siebie

Jeśli w waszej relacji nie ma całkowitej akceptacji i głębokiej więzi, to raczej nie jest dobry znak. Partner zamiast cię wspierać, tylko dołuje i zawstydza? Szkoda tracić czasu, bo ten związek istniej tylko na pokaz.

Nie jesteś sobą

W związku należy otworzyć się na drugą osobę i dzielić się z nią swoimi lękami jak i szczęściem. Ty jednak tego nie robisz, bo boisz się że facet cię zostawi. Próbujesz grać kogoś innego, aby tylko utrzymać go przy sobie.

Przechwalasz się nim

Ogłaszasz wszem i wobec, że masz chłopaka i że jesteś z nim szczęśliwa. Mówisz wszystkim, jaki to on jest wspaniały i chętnie z nim wychodzisz do znajomych. Jednak w duszy wiesz, że to raczej układ, a nie szczęśliwa relacja. Starasz się przekonać przyjaciół i siebie, że jesteś szczęśliwa. Bardziej interesuje cię to co mówią o was inni i jak was postrzegają niż sam związek.

Przyszłość z nim Ci nie w głowie

Żyjesz dniem dzisiejszym i raczej nie myślisz o kolejnych dniach, miesiącach czy latach z nim. Nie zaprzątasz sobie głowy planami ślubnymi, dziećmi czy wspólnym mieszkaniem. To nie jego widzisz przy sobie, gdy wyobrażasz sobie, że stoisz na ślubnym kobiercu.

Katarzyna

Polecane