Te rzeczy w związku są ważniejsze niż seks! Zgadzacie się z tym?

Katarzyna
Związki
29.02.2020 21:21
Te rzeczy w związku są ważniejsze niż seks! Zgadzacie się z tym?

Związek między kobietą i mężczyzną to bardzo ważna relacja. Wymaga ona od obu stron zaangażowania oraz kompromisów. Bardzo często mówi się , że intymność w związku jest bardzo ważna i mocniej go scala. Choć jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, to jednak istnieją inne płaszczyzny uczuciowe, które są od niego ważniejsze. Gdy najważniejszą rzeczą w związku będzie współżycie, wtedy na pewno nie będzie on trwały. Seks może być tylko przyjemnym dopełnieniem i pogłębieniem uczuć. Dlatego poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które są budulcem prawdziwego i trwałego związku.

Zdjęcie Te rzeczy w związku są ważniejsze niż seks! Zgadzacie się z tym? #1

Rozmowa

Rozmowa pomiędzy dwojgiem ludzi w związku jest bardzo ważna. Dzięki temu jesteśmy w stanie zakomunikować drugiej osobie co nam się podoba a co nie, czego potrzebujemy lub co jest dla nas ważne. Dzięki komunikacji jesteśmy w stanie otworzyć się na drugiego człowieka, poznać jego punkt widzenia. Bez niej w związku może zapanować stagnacja lub poczucie oddalenia się od siebie.

Szacunek

Szacunek jest w związku bardzo istotny. Dzięki niemu pokazujemy drugiej osobie, że jest dla nas ważna bez względu na jej wady. Akceptujemy to jaka jest i pomimo niedoskonałości ją kochamy. Gdy nie będziemy się w związku szanować, wtedy może dojść do przykrych kłótni, które mogą doprowadzić nawet do rozpadu związku.

Wsparcie

Życie nie zawsze jest proste i przyjemne. Czasami zdarza się, że podłoży nam ono kłody pod nogi. Pomimo, że sam problem może i nas nie dotyczy to jednak wsparcie, które damy swojej drugiej połówce jest bezcenne. W dużej mierze to właśnie ono pomaga przetrwać ciężkie chwile w życie. Czasami wystarczy tylko życzliwe słowo, ramię do wypłakania się, zwykła oznaka troski lub opieki. W trudnych chwilach wsparcie jest ważniejsze niż seks.

Zaufanie

Zaufanie powinno być jednym z fundamentów związku. Nie należy niczego przed sobą ukrywać, jeśli jest to istotne dla rozwoju tej relacji. Kłamstwa czy tajemnice prędzej czy później wyjdą na światło dzienne ale wtedy może już być za późno na tłumaczenie, dlaczego coś ukryliśmy przed drugą osobą. Wiedza, że możemy danej osobie zaufać powoduje, że czujemy się bezpieczniejsi i spokojniejsi.

Troska

Nie ważne czy jesteśmy w „świeżym” związku czy już długoletnim. Przez cały czas jego trwania powinniśmy się troszczyć o naszą drugą połówkę. Czasami zwykłe małe gesty, jak zaparzenie herbaty czy zrobienie ulubionego dania sprawią, że związek lepiej się rozwija. Troska o drugą osobę podczas zdrowia lub choroby jest bardzo ważna.

Zdjęcie Te rzeczy w związku są ważniejsze niż seks! Zgadzacie się z tym? #2

Uśmiech

Miłe gesty, uśmiechy czy śmieszne sytuacje potrafią wiele zdziałać w związku. Jeśli macie podobne poczucie humoru i potraficie śmiać się razem w towarzystwie oznacza to, że dobrana z was para. Śmiejcie się jak najczęściej, bo śmiech to zdrowie i oznaka zdrowego związku.

Zrozumienie

Często jest tak, że oboje macie inne pasje i potrzeby. Istnieją sytuacje, w których każde chce pobyć samo i druga strona powinna to uszanować i zrozumieć. Bycie w związku nie oznacza, że musimy cały wolny czas spędzać razem. Warto czasami wyjść gdzieś osobno. Pomoże to w docenieniu tego co mamy oraz spojrzeniu na niektóre sprawy z innej perspektywy

Przebaczenie

Zdarzają się sytuacje, gdy czasami powiemy coś nie miłego lub zrobimy coś, co nie było godne pochwały. Wtedy należy szczerze porozmawiać i przebaczyć drugiej połówce. Każdy popełnia błędy, więc nie możemy być za bardzo surowi, w stosunku do drugiej osoby.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną