Trądzik na biuście. Skąd się bierze? Jak mu zaradzić?

Trądzik na biuście. Skąd się bierze? Jak mu zaradzić?

Jeśli masz trądzik na biuście uważaj na produkty, których używasz.

Pomyśl, czy któryś ze stosowanych przez was w domu środków czystości nie jest przypadkiem przyczyną nagłego wysypu krostek na twojej skórze. Dokuczliwe, nieznośne pryszcze, mogą pojawiać się również z innych mniej, znanych ci powodów, takich jak problemy hormonalne, posiadane przez nas geny czy odczuwany w nadmiarze stres, którego poziom czasem wzrasta.

Zdjęcie Trądzik na biuście. Skąd się bierze? Jak mu zaradzić? #1

Sport

Według specjalistów, ten niegroźny bunt skóry, wywołany jest przez dokonujące się w ludzkim organizmie, czasem dość groźnie wyglądające zmiany, których doświadcza nasz metabolizm. Trądzik jest również wynikiem wysiłku fizycznego, więc jeśli zaczęłaś uprawiać sport, zaakceptuj fakt, że konsekwencją podjętego przez ciebie wyzwania, co jakiś czas, może być gorszy wygląd, związany z wydzielaniem toksyn.

Stres i kosmetyki

Jeśli stres towarzyszy ci codziennie, nie wprowadzaj się w jego zbędny nadmiar. Ponieważ może to w tej sytuacji tylko pogorszyć i tak już naruszony stan twojej urody. Spokojnie i z pełnym opanowaniem, zrezygnuj z używanego dotychczas kremu. Nic się nie stanie jeśli wypróbujesz produkt innej, mniej znanej marki. Być może z czasem, on również okaże się twoim ulubionym kremem do smarowania dekoltu. Podobnie możesz zrobić z innymi kosmetykami, do których jesteś przyzwyczajona.

Nie najgorszym rozwiązaniem wydaje się również tymczasowe, zupełne odstawienie balsamów i kremów. Dzięki temu zaoszczędzisz na rutynowych wydatkach, a w twoim portfelu pojawią się dodatkowe środki na rzeczy też ci niezbędne. To posunięcie umożliwi skórze łagodniejsze, bardziej naturalne gojenie się, w efekcie czego jej pory, łatwiej poradzą sobie ze stanem zapalnym i nadmiarem wydalanego sebum.

Zdjęcie Trądzik na biuście. Skąd się bierze? Jak mu zaradzić? #2

Dieta

Wykorzystaj ten czas, na wprowadzenie zmian w swojej domowej diecie. Być może sprawi to, że polubisz produkty, którymi zwykle nie zaprzątałaś sobie głowy. Większa ilość warzyw do obiadu, poprawi jego jakość i wpłynie na urozmaicenie smaków. Prostym i racjonalnym sposobem na to, jest na przykład dodanie do ziemniaków gotowanej marchewki czy innego rodzaju warzyw korzennych. Dzięki temu pure ziemniaczane stanie się potrawą, w której zakochasz się od drugiego wejrzenia. Dobrze jest czasem zmotywować się do zmniejszenia tempa dotychczasowego życia, a także do wprowadzenia kilku korekt mogących o wiele lepiej je urozmaicić.

To co często wydaje ci się nudne, nie zawsze takie jest, gdy bliżej się temu przyjrzysz. Aktualny stan zdrowia jest czymś co zawsze powinno przyciągać naszą większą uwagę, dlatego warto jest, choć raz w roku, wykonać laboratoryjne wyniki badań krwi. W ten sposób rozwiązanie problemu być może od razu zostanie wykryte po konsultacji z twoim lekarzem, który udzieli ci dalszych wskazówek co do tego, jakie działania powinnaś dalej podjąć by dokuczliwy trądzik mógł zniknąć na zawsze.

Agnieszka

true

Polecane