Czy warto wziąć ślub zimą? Poznaj wady i zalety!

Patrycja

Newsy

19.02.2020 22:39

Czy warto wziąć ślub zimą? Poznaj wady i zalety!

Jednym z najważniejszych ustaleń dotyczących organizacji ślubu przez narzeczonych, jest wybór daty ceremonii. Większość par decyduje się na okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni, zwłaszcza na miesiące z literką ‘R’ w środku, które to mają przynieść dodatkowe szczęście nowożeńcom.

Zdjęcie Czy warto wziąć ślub zimą? Poznaj wady i zalety! #1

Zimowe miesiące nie są często wybierane przez pary młode, zastanówmy się jednak, czy słusznie?Poniżej przeanalizujemy zalety i wady zimowych ślubów, dzięki czemu łatwiej będzie Wam podjąć decyzję o wyborze idealnej daty na ten najważniejszy dla Was dzień.

Ślub zimą- zalety:

Szeroki wybór i łatwiejsza dostępność

Sala weselna,kamerzysta i fotograf, a także zespół muzyczny będziemy mogli znaleźć szybciej. W zimowym okresie jest więcej wolnych terminów, dzięki czemu szybciej możemy znaleźć interesujących nas podwykonawców i wybierać pomiędzy dostępnymi na rynku firmami, bez konieczności długiego oczekiwania na terminy podczas wysokiego sezonu ślubnego (nawet 2-3 lata!) To idealna opcja dla osób, którym zależy na szybkim zawarciu związku małżeńskiego- można go zorganizować nawet w przeciągu 3-6 miesięcy.

Niższe ceny usług

Często firmy zajmujące się organizacją wesela w zimowych miesiąca, ze względu na mniejsze zainteresowanie takimi terminami (tylko 15% par decyduje się na zimowe śluby) obniżają ceny swoich usług. Dodatkowo dzięki świątecznemu wystrojowi, nie musimy martwić się o dekorację kościoła. Dzięki temu koszty organizacji będą niższe, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na wymarzoną podróż poślubną!

Bogate menu

Potrawy na stołach dłużej zachowają świeżość, a alkohole będą mocniej schłodzone, oprócz możemy wzbogacić menu o rozgrzewające napoje, np. grzane wina. Dzięki temu, że nie będziemy narażeni na upały, nasi goście będą mogli dłużej i lepiej się bawić, nie męcząc się wysokimi temperaturami. Kolejną kwestią jest większa trwałość makijażu- będzie to niewątpliwym plusem dla panny młodej i żeńskiej części gości weselnych.

Niesamowity zimowy klimat

Dzięki organizacji ślubu zimą mamy pewność, że będzie miał on bajkowy klimat i atmosferę w stylu Krainy Lodu czy królestwa Królowej Śniegu. Sesja w górach lub obsypanym śniegiem lesie, w pięknej zimowej scenerii, będzie wspaniałą pamiątką dla nowożeńców. Oprócz tego możemy zdecydować się na tematyczne dodatki przy wystroju sali: bordowe i czerwone kwiaty, gałązki świerku, owoce jarzębiny, szyszki, bombki, srebrne lub kryształowe dekoracje.

Zdjęcie Czy warto wziąć ślub zimą? Poznaj wady i zalety! #2

Ślub zimą- wady:

Kapryśna pogoda

Decydując się ślub w zimie musimy przygotować się również na ryzyko wystąpienia braku śniegu. Zwłaszcza ostatnie lata pokazują nam, że zimą nie możemy być go pewni na 100% w naszym klimacie. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza podczas planowania sesji i wybrać na nią awaryjne miejsce w urokliwym pałacyku, zamku czy skansenie. Oprócz tego złe warunki drogowe mogą sprawić, że część gości nie dotrze na naszą uroczystość. Dlatego warto zająć się organizacją transportu dla zaproszonych z kościoła do sali, a po skończonej zabawie- do domów.

Niskie temperatury

Podczas ceremonii konieczne będą dodatkowe, ciepłe okrycia. Generuje to dodatkowe koszty i konieczność wybrania się na dalsze zakupy. Elegancki płaszcz dla Pana Młodego, futro lub etola dla Panny Młodej oraz ciepłe buty do kościoła i na zewnątrz, a także dodatkowe pary do tańca podczas wesela- to obowiązkowe dodatki do zimowych strojów nowożeńców.

Zdjęcie Czy warto wziąć ślub zimą? Poznaj wady i zalety! #3

Jest wiele argumentów za i przeciw organizacji ślubu zimą. Jeśli zależy Wam na szybszej organizacji uroczystości, obniżenia kosztów wesela, a niskie temperatury Wam nie straszne- warto zdecydować się na ślub zimą!