Przykry zapach z lodówki to problem, jaki czasami spotyka każdego z nas. Okazuje się, że wcale nie musisz kupować drogich pochłaniaczy lub preparatów chemicznych, które nie zawsze są skuteczne. Przedstawiamy sprawdzone domowe triki na pozbycie się tego problemu!
Tak pozbędziesz się uporczywego problemu
Czasem, nawet jeżeli w środku nie mamy zepsutej żywności, nasza lodówka może przesiąknąć niekoniecznie przyjemnym zapachem. Istnieją jednak bardzo proste i niskobudżetowe domowe sposoby, by się ich pozbyć
Rolka papieru
Nieco osobliwą, lecz niezawodną metodą, jest włożenie do lodówki rolki papieru toaletowego. Musi ona jednak wcześniej zostać nasączona roztworem złożonym z wody i odrobiny sody oczyszczonej. Wówczas papier toaletowy zacznie wchłaniać wszelkie aromaty.
Torebki herbaty
Inną skuteczną metodą, jest położenie w lodówce torebek po czarnej herbacie. Ich liczbę trzeba uzależnić od wielkości naszej lodówki. Herbaciane torebki pozbywają się nieprzyjemnych zapachów w lodówce już w przeciągu dwóch dni.
Kawa
Zmielone ziarna kawy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie z lodówki intensywnego zapachu. Wsyp trochę kawy na mały talerzyk i ustaw go w lodówce. Ważne jednak, by zawartość naczynia wymieniać przynajmniej raz na dwa tygodnie, ponieważ kawa szybko wietrzeje i traci swoje właściwości.
Surowy ziemniak
Pochłaniaczem zapachów jest też... surowy ziemniak. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, pamiętaj, by warzywo wymieniać co kilka dni. W przeciwnym razie osiągniesz efekt przeciwny od zamierzonego.
Cytrusy
Cytrusy, w tym przede wszystkim cytryny i pomarańcze, w prosty sposób pozwolą odświeżyć wnętrze lodówki. Wystarczy, że włożysz do niej połówkę któregoś z wymienionych owoców lub samą ich skórkę. Podobnie jak w przypadku ziemniaka, pamiętaj jednak, żeby co kilka dni wymieniać je na nowe. W przeciwnym razie skutki mogą być odwrotne do zamierzonych.
Czystość to podstawa
Na koniec warto dodać, że regularne czyszczenie lodówki jest niezbędne, by zachować jej czystość i higienę. Do sprzątania wystarczy namoczona octem szmatka. Równie ważne jest pozbywanie się wszystkich zepsutych produktów oraz właściwie przechowywanie żywności. Dobrym wyborem będą w tym przypadku pojemniki ze szkła lub atestowanego plastiku.