Czas ucieka, a te zabiegi kosmetyczne możesz zrobić tylko zimą!

Patrycja

Uroda

15.02.2020 22:15

Czas ucieka, a te zabiegi kosmetyczne możesz zrobić tylko zimą!

Każda kobieta wie, że o urodę należy dbać przez cały rok, ale nie każda zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie zima jest idealnym momentem na wykonanie niektórych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Zdjęcie Czas ucieka, a te zabiegi możesz zrobić tylko zimą! #1

W mroźne dni nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników: mróz, zimny wiatr, ogrzewane pomieszczenia wypełnione suchym powietrzem, mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej cery, sprawiając, że będzie ona przesuszona, zaczerwieniona i podrażniona.

Zimą warto zdecydować się na jeden z zabiegów pielęgnacyjnych, także ze względu na szybsze gojenie się ran i obrzęków oraz mniejszą ekspozycję na szkodliwe promieniowanie słoneczne, co pozwoli uniknąć przebarwień i plam.

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują szeroki zakres zabiegów, które pozwolą odpowiednio zadbać o naszą skórę, ochronić ją i przygotować do nadejścia wiosny. Do najczęściej wybieranych należą: depilacja laserowa, mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, laserowe usuwanie znamion i zabiegi relaksacyjne.

Depilacja laserowa

Najskuteczniejsza metoda usunięcia zbędnego owłosienia, polecana zwłaszcza dla osób mających problemy z podrażnieniami po tradycyjnej depilacji z tendencją do tworzenia się stanów zapalnych i wrastających włosków. Polega na szybkim i bezbolesnym usunięciu mieszków włosowych bez uszkodzenia skóry, za pomocą strumienia wiązki laserowej. Ze względu na to, że po zabiegu należy unikać słońca i opalania się, zima to najlepszy moment na depilację laserową. Dzięki temu już po kilku sesjach (4-8) przeprowadzanych w odstępie 4-6 tygodni, będziemy cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat!

Zdjęcie Czas ucieka, a te zabiegi możesz zrobić tylko zimą! #2

Mezoterapia bezigłowa

Nieinwazyjny i bezbolesny zabieg medycyny estetycznej, polegający na dostarczeniu substancji odżywczych, regenerujących lub leczniczych do poszczególnych komórek skóry, za pomocą impulsów elektrycznych. Dzięki otwarciu kanałów w komórkach, składniki te przenikają w głębokie warstwy skóry, zapewniając jej ujędrnienie, wygładzenie, nawilżenie, odmłodzenie i ogólną poprawę kondycji. W mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są również ultradźwięki, dzięki którym skóra staje się bardziej podatna na działanie aplikowanych podczas zabiegu substancji.

Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa lub wodno-tlenowa (oksydermabrazja)

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne, podczas których górne warstwy naskórka zostają mechanicznie złuszczone, co wpływa na poprawę wyglądu skóry, jej oczyszczenie, nawilżenie, ujędrnienie i przede wszystkim redukcję niedoskonałości takich jak trądzik, blizny, przebarwienia, rozszerzone pory czy płytkie zmarszczki. Zima to doskonały czas na wykonanie serii zabiegów, ze względu na mniejsze narażenie skóry na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kilka sesji mikrodermabrazji sprawi, że nasza cera będzie mieć zdrowy i idealny wygląd na dłużej!

Zdjęcie Czas ucieka, a te zabiegi możesz zrobić tylko zimą! #3

Peelingi chemiczne

Okres od późnej jesieni do wczesnej wiosny jest idealnym momentem na wykonanie tego typu zabiegów. Ze względu na to, że po peelingu martwy naskórek się złuszcza, nasza skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na przebarwienia, które mogą być powodowane przez promieniowanie słoneczne. Najczęściej wybierane są kwasy migdałowe, salicylowe i glikolowe. Jeśli masz zmęczoną, suchą skórę, skłonną do przebarwień, blizn i drobnych zmarszczek, peeling chemiczny to zabieg właśnie dla Ciebie.

Zdjęcie Czas ucieka, a te zabiegi możesz zrobić tylko zimą! #4

Laserowe usuwanie znamion

Niekiedy znamiona w postaci pieprzyków wymagają chirurgicznego lub laserowego usunięcia. Zima to najlepszy czas na poddanie się takiemu zabiegowi z powodu małego nasłonecznienia i konieczności ochrony skóry przed promieniowaniem, już po zabiegu.

Zabiegi relaksacyjne

Masaże są świetnym sposobem na odprężenie oraz rozgrzanie całego ciała. To doskonały sposób na spędzenie mroźnego wieczoru w pojedynkę, z przyjaciółką lub drugą połówką. Masaże z użyciem olejków eterycznych, gorących kamieni czy czekolady, pozwolą na relaks i ukojenie, a także w widoczny poprawią stan naszej skóry.

Zdjęcie Czas ucieka, a te zabiegi możesz zrobić tylko zimą! #5

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy wybrać się do gabinetu kosmetycznego, przejrzyj listę dostępnych zabiegów i wykorzystaj pozostałe zimowe dni, by zadbać o swoją skórę - na pewno wiosną będzie Ci za to bardzo wdzięczna!