10 zaskakujących zastosowań oliwki dla dzieci

Emila

Uroda

Feb. 11, 2020, 6:08 p.m.

10 zaskakujących zastosowań oliwki dla dzieci

Oliwka dla dzieci to perfumowany olej mineralny, który doskonale nadaje się dla delikatnej skóry niemowląt oraz maluchów. Produkt dostępny w każdym sklepie może nadawać się na wiele sposobów również dla dorosłego. Poznaj 10 niesamowitych zastosowań oliwki dla dzieci.

Zdjęcie 10 zaskakujących zastosowań oliwki dla dzieci #1

Usuwa z włosów gumę do żucia

Guma do żucia jest jednym z największych wrogów naszych włosów. Bardzo szybko wplątuje się w pasma do takiego stopnia, że jesteśmy zmuszeni obciąć pasmo włosów, aby problem się nie powiększył. Dzięki oliwce dla dzieci nie jest to jednak konieczne! Wystarczy nałożyć niewielką ilość oliwki na skołtunione włosy, a zaplątana guma z łatwością zacznie się zsuwać.

Zapobiega rozstępom

Nasza skóra rozciąga się, kiedy objętość naszego ciała się zwiększa. Wtedy też może dojść do pojawienia się rozstępów. W momencie, kiedy nasza skóra się rozciąga, zaczyna występować świąd, co jest jasnym sygnałem, aby zacząć reagować. Na miejsce, w którym zaczynają pojawiać się rozstępy, nakładaj duże ilości oliwki dla dzieci i pozwól dobrze się wchłonąć. Taki sposób zaleca się kobietom w ciąży, aby mogły zapobiec pojawianiu się rozstępów.

Polerowanie drewna

Oliwka, tak samo, jak różne inne oleje, doskonale nadaje się na polerowanie drewna. Dzięki niej możemy cieszyć się połyskiem drewnianych przedmiotów. Wystarczy, że nałożysz na drewnianą powierzchnię kilka kropelek oliwki i równomiernie rozprowadzisz. Zajmuje to zaledwie kilka sekund, a radość z połysku będzie trwała długo.

Nawilżacz dla skóry

Oliwka dla dzieci również nadaje się do skóry osoby dorosłej. Jeśli potrzebujesz silnego nawilżania, to wlej niewielką ilość oliwki do swojego żelu do kąpieli. Następnie stosuj w taki sam sposób jak zawsze!

Zdjęcie 10 zaskakujących zastosowań oliwki dla dzieci #2

Nawilżacz dla paznokci

Podobnie jak w przypadku skóry, oliwka również idealnie nawilża paznokcie oraz skórki dookoła nich. Co więcej, produkt ten działa jako ochrona przed reakcją lakieru do paznokci.

Demakijaż

Oliwka dla dzieci również stanowi bardzo dobry sposób na demakijaż. Wystarczy, że nawilżysz palce kilkoma kroplami oliwki i nałożysz na twarz. Następnie dokładnie przetrzyj wacikami kosmetycznymi, a po makijażu nie będzie ani śladu!

Depilacja

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy pomimo stosowania specjalnych produktów, nadal zmagają się ze suchą skórą po goleniu. Oliwka umożliwia natomiast sprawną depilację oraz doskonale nawilża skórę, dzięki czemu problem z wysuszeniem odchodzi w niepamięć.

Nawilżacz dla ust

Oliwka może być zastosowana jako zwykły nawilżacz lub peeling. Wystarczy, że do produktu dodasz odrobinę cukru i wmasujesz w usta. Następnie dokładnie opłuczesz i gotowe! Twoje usta od teraz będą wygładzone oraz nawilżone.

Oliwka na skrzypiące zawiasy

Nic tak nie irytuje, jak skrzypiące drzwi lub szafki. Dźwięk ten jest sygnałem, że w zawiasach brakuje smaru. W takiej sytuacji wystarczy dodać kilka kropel oliwki, a zawiasy będą jak nowe!

Nawilżacz dla dłoni i stóp

Popękana skóra dłoni i stóp jest drażniącym i nieestetycznym problemem. Nawilżające właściwości oliwki pomogą jednak zażegnać problem. Wystarczy, że wsmarujesz niewielką ilość oliwki w wysuszoną skórę i momentalnie zauważysz różnicę!