Domowy wybielacz – naturalne sposoby dla idealnej bieli!

Emila

Dom

Jan. 31, 2020, 3:59 p.m.

Domowy wybielacz – naturalne sposoby dla idealnej bieli!

Twoja ulubiona biała bluzka stała się szara lub zżółkła, a na białych spodniach widnieje duża plama? Pościel straciła swoją wspaniałą biel? Aby pozbyć się problemu, zazwyczaj sięgamy po sklepowy wybielacz, ale istnieje jeszcze kilka innych sposobów, które również pomogą nam na nowo cieszyć się bielą, a dodatkowo nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy. Poznaj domowe wybielacze, które idealnie odzyskują biel!

Zdjęcie Domowy wybielacz – naturalne sposoby dla idealnej bieli! #1

Sok z cytryny

Nie od dziś wiadomo, że cytryna idealnie działa jako wybielacz do wszelkich zabrudzeń. Z łatwością ściąga plamy oraz ponownie nadaje biel. Jak dokładnie zastosować sok z cytryny, aby uzyskać upragniony efekt?

1) Do wiaderka wlej niewielką ilość wody, sok z dwóch cytryn, dużą łyżkę soli oraz mydło. Do takiej mieszanki włóż zabrudzoną rzecz i odczekaj chwilę, aby każde włókno dobrze się namoczyło. Następnie dokładnie opłucz i pozwól wyschnąć.

2) Zagotuj wodę z kilkoma plastrami cytryny, a następnie do takiego wrzątku włóż daną rzecz. Po godzinie wyciągnij i włóż do prania.

Soda oczyszczona

Jest to kolejny produkt, który doskonale daje sobie radę ze wszelkimi zabrudzeniami oraz idealnie wybiela ubrania. Ten sposób jest bardzo łatwy w użytku. Wystarczy, że do prania dodasz pół szklanki sody i gotowe! Cały proces prania wykonujesz tak jak zawsze.

W przypadku dużych i mocnych plam istnieje inny sposób przy użyciu sody. Wymieszaj produkt z kilkoma kroplami soku z cytryny i nałóż mieszankę na zabrudzenie. Delikatnie pocieraj do momentu pozbycia się plamy.

Zdjęcie Domowy wybielacz – naturalne sposoby dla idealnej bieli! #2

Mleko

Produkt ten również jest naszym sprzymierzeńcem w walce z zabrudzeniami. Najlepiej nadaje się do delikatnych tkanin, które wymagają wyjątkowego traktowania. Wystarczy, że wrzucisz ubranie do miski z mlekiem. Po kilku godzinach wrzuć ubranie do prania i pierz w taki sam sposób, jak zawsze to robisz.

Biały ocet

Ocet ten doskonale nadaje się do wybielania, usuwania plam oraz zmiękczania tkanin. Sposób jego użycia jest identyczny jak przy sodzie oczyszczonej. Wystarczy, że do płynu do prania dodasz pół szklanki destylowanego białego octu i rozpoczniesz pranie tak jak zawsze. W przypadku konkretnych plam wystarczy nałożyć produkt na dane miejsce, a po godzinie wrzucić ubranie do pralki.

Woda utleniona

Ten sposób również niczym się nie różni od sody oraz octu. Pół szklanki wody utlenionej (3%) dodajesz do płynu i nastawiasz standardowy cykl lub nakładasz produkt na konkretne zabrudzenie, które chcesz się pozbyć. Następnie jednak pamiętaj, aby ubranie wyprać tak, jak zawsze.

Skorupka jajka

Skorupka jajka również może nam pomóc w walce o biel naszych ubrań. Wystarczy, że włożysz skorupki do materiałowego woreczka i bardzo dokładnie go zawiążesz. Następnie wrzuć go do pralki razem z białym praniem i nastaw cykl prania.