Lifestyle

Ilu powinniśmy mieć partnerów seksualnych?

Agnieszka

Jan. 16, 2020, 1:37 p.m.

Ilu powinniśmy mieć partnerów seksualnych?

Czy ilość partnerów seksualnych ma wpływ na to, jak postrzegani są mężczyźni i kobiety? Okazuje się, że tak. Przeprowadzone badania ankietowe wskazują również konkretną pożądaną liczbę partnerów seksualnych. Zaliczasz się do tej grupy?

Zdjęcie Jaka jest “odpowiednia” ilość partnerów seksualnych? Badania zaskakują #1

Ilu partnerów seksualnych “powinniśmy mieć”?

Badania pokazały, że najbardziej optymalną ilością partnerów seksualnych jest 10. Zarówno kobiety jak i mężczyźni uważają bowiem, że mniejsza ilość partnerów może świadczyć o niewielkim doświadczeniu łóżkowym. Większa natomiast o rozwiązłości i problemach z dotrzymaniem wierności w związku. Dziesięcioro partnerów, to według badanych kobiet i mężczyzn, ilość w sam raz.

Respondenci najczęściej podawali liczby z przedziały 8-12. Wśród tych liczb zdecydowanie wygrała dziesiątka. Mężczyźni wykazywali ostrożność w stosunku do kobiet, które miały więcej niż 10 partnerów, natomiast dla kobiet odrzucający był fakt posiadania przez mężczyznę więcej niż 20 partnerek seksualnych.

Zdjęcie Jaka jest “odpowiednia” ilość partnerów seksualnych? Badania zaskakują #2

Czy chcemy poznać te fakty o naszym partnerze?


Poznając nową osobę, którą jesteśmy zainteresowani, ilość jej partnerów seksualnych nie jest pierwszym, o czym myślimy. Takie myśli mogą jednak pojawić się w miarę rozwoju związku. Wtedy zaczynają się krępujące pytania, nie każdy bowiem ma ochotę opowiadać o tej sferze życia. Okazuje się, że nie wszystkie osoby w związkach w ogóle pytają o tę sprawę swoje partnera. 35 procent kobiet i 30 procent mężczyzn zadeklarowało chęć poznania tej części przeszłości swojego aktualnego partnera. Cała reszta natomiast nie jest zainteresowana tego typu wyliczeniami.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Przeszkadzałoby Wam, gdyby Wasz partner miał większą lub mniejszą liczbę partnerek seksualnych? A może w ogóle nie chcielibyście o tym rozmawiać?