Masz trądzik? Sprawdź, co to mówi o Twoim zdrowiu!

Masz trądzik? Sprawdź, co to mówi o Twoim zdrowiu!

Trądzik przeważnie kojarzony jest z dojrzewaniem. W rzeczywistości jednak może on pojawić się również na skórze u dorosłej osoby. Miejsce występowania trądziku nie jest przypadkowe. W zależności od tego może być to dla nas sygnał na temat naszego stanu zdrowia. Dowiedz się, co trądzik mówi o twoim organizmie.

Zdjęcie Masz problem z trądzikiem? Sprawdź, co może on świadczyć o stanie twojego zdrowia! #1

Policzki

Trądzik na policzkach może świadczyć o problemach związanych z drogami oddechowymi. Na tę część zazwyczaj wpływają alergie, papierosy, zanieczyszczone powietrze lub stres. Postaraj się zatem chronić się lub unikać (jeśli to możliwe) miejsc, w którym zanieczyszczenie powietrza jest wysokie. Jeśli palisz papierosy, to warto ograniczyć ich użycie, a najlepiej rzucić nałóg. Bardzo ważna jest też aktywność fizyczna oraz lepsza dieta. Duże ilości cukru oraz fastfood'y źle wpływają na stan skóry.

Klatka piersiowa oraz szyja

Trądzik w tym obszarze świadczy o zdenerwowaniu, dużej ilości negatywnych emocji i stresie. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji? Przede wszystkim znajdź źródło negatywnych emocji i napięcia. Postaraj się również unikać stresujących sytuacji, a jeśli jest to niemożliwe, to zadbaj o odstresowanie, które pomoże zmniejszyć twoje napięcie. Innym ważnym elementem jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, aby systematycznie pić wodę.

Górna część czoła (linia włosów)

Problemy skórne występujące na tej części twarzy bardzo często są sygnałem o problemach związanych z pęcherzem lub układem trawiennym. Jak sobie z tym poradzić? Bardzo ważne jest, aby odstawić słodycze, śmieciowe jedzenie oraz koloryzowane i gazowane napoje. Zadbaj o prawidłowe nawodnienie oraz odpowiednią ilość snu. Kolejnym elementem jest dokładne oczyszczenie skóry głowy oraz twarzy. Dodatkowo zadbaj o odpowiednią aktywność fizyczną.

Okolice uszu

Trądzik w tych miejscach może świadczyć o problemach z nerkami. W tej sytuacji ważne jest, aby wprowadzić oczyszczanie nerek przy użyciu naturalnych produktów (pietruszka, woda). Dodatkowo ogranicz spożycie napojów z kofeiną (kawa, energetyki itp.) oraz soli.

Broda i podbródek

Wszelkie pryszcze mogą być efektem problemów jelitowych oraz żołądkowych. Innym powodem jest działanie hormonów. Może być to efekt stresu, nerwów lub zbliżającej się menstruacji. Ważne jest zatem zadbanie o odpowiednią dietę, (spożywaj większe ilości naturalnych produktów, owoców i warzyw) odpoczynek i prawidłowe nawodnienie wody.

Zdjęcie Masz problem z trądzikiem? Sprawdź, co może on świadczyć o stanie twojego zdrowia! #2

Czoło

Problemy skórne w tym miejscu mogę być sygnałem o problemach związanych z najważniejszym mięśniem naszego ciała, czyli sercem. Bardzo ważne jest, aby zadbać o prawidłową aktywność fizyczną, ogranicz palenie tytoniu, odstaw niezdrowe jedzenie oraz nawadniaj organizm.

Nos, część między brwiami, okolice oczu

Wszelkie problemy skórne w tych miejscach mogą być efektem problemów z wątrobą. W tej sytuacji ważne jest, aby ograniczyć spożywanie tłuszczów, nie idź spać z pełnym żołądkiem, spożywaj duże ilości witaminy C. Dodatkowo możesz zadbać o oczyszczanie wątroby poprzez na przykład spożycie marchewki, limonki lub cytryny i zielonej herbaty.

Emila

true

Polecane