Twój organizm nie radzi sobie z toksynami! Wskazują na to TE OBJAWY


                    Twój organizm nie radzi sobie z toksynami! Wskazują na to TE OBJAWY
27Gru

Oczyszczanie się organizmu z toksyn jest naturalne i występuje u każdego człowieka. Niestety, czasami ten ważny proces w dużym stopniu jest utrudniony. Nadmiar toksyn w organizmie sprawia natomiast, że odczuwamy szereg nieprzyjemnych objawów, które negatywnie wpływają na nasze życie.

Zdjęcie Twój organizm nie radzi sobie z toksynami! Wskazują na to TE OBJAWY #1

Toksyny gromadzą się w naszym organizmie pod wpływem wielu czynników. Palenie papierosów, zanieczyszczone powietrze, siedzący tryb życia i śmieciowe jedzenie sprawiają, że nasze ciało dużo wolniej pozbywa się toksyn. Czym może się to objawiać?

Senność i bezsenność

Paradoksem, który towarzysz przeciążeniu organizmu toksynami jest senność, która towarzyszy nam cały czas. Z drugiej jednak strony mamy wtedy ogromne problemy z zaśnięciem, przez co jesteśmy jeszcze bardziej niewyspani i sfrustrowani. Senność, a jednocześnie problemy z zaśnięciem sprawiają, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować za dnia.

Drażliwość

Naturalną konsekwencją niewysypiania się i ciągłego zmęczenia jest brak koncentracji i drażliwość. Najmniejsze codzienne zadania stają się dla nas niewykonalne. Trudno nam się skupić również na zadaniach w pracy, przez co nasze życie staje się pełne problemów.

Problemy skórne

Toksyny w organizmie najszybciej zaczynają dawać o sobie znać właśnie na twarzy. Cera staje się sucha, odwodniona, pełna wyprysków i zaskórników. Taka skóra staje się również dużo bardziej wrażliwa i przestaje spełniać swoją funkcję ochronną.

Zdjęcie Twój organizm nie radzi sobie z toksynami! Wskazują na to TE OBJAWY #2

Nieprzyjemny oddech i zapach potu

Kiedy mamy w sobie nadmiar toksyn, nasz pot zaczyna pachnieć o wiele brzydziej niż zazwyczaj. Tak samo jest z oddechem. Co więcej, pot może pozostawiać trudne do usunięcia żółte plamy na jasnych ubraniach.

Zaparcia

Nadmiar toksyn ma ogromny wpływ na nasz układ trawienny. Pojawiają się zaparcia i wzdęcia, a co za tym idzie - wystający brzuch. Nadmiar toksyn wpływa również na apetyt i nadmierne tycie.

Aby uruchomić proces oczyszczania organizmu w pierwszej kolejności musimy zaprzestać dostarczania nowych szkodliwych składników. Na kilka dni wyeliminuj z diety nadmiar kawy (pij nie więcej niż 2 filiżanki kawy i herbaty dziennie), nie pal papierosów, nie pij alkoholu i zadbaj o lekką, zdrową dietę. Ważne też, aby wprowadzić w życie codzienną aktywność fizyczną. Zadbaj o to, aby każdego dnia przynajmniej wyjść na 20 minutowy spacer. ,

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja