Włóż do szklanki z wodą skórkę banana! Efekty Cię zaskoczą

Włóż do szklanki z wodą skórkę banana! Efekty Cię zaskoczą

Banan to smaczny, pożywny i bardzo zdrowy owoc. Zawiera mnóstwo witamin i sporo kalorii, daje też poczucie sytości. Dzięki temu świetnie nadaje się na sycącą przekąskę. Jednak również jego skórka, którą zazwyczaj od razu wyrzucamy, ma swoje ciekawe zastosowanie.

Zdjęcie Włóż do szklanki z wodą skórkę banana! Efekty Cię zaskoczą #1

Skórka od banana ma wiele zastosowań

Maseczka przeciwzmarszczkowa

W skórce banana i większości innych owoców i warzyw znajdziemy mnóstwo wartościowych składników. Dzięki temu, skórka od banana doskonale nadaje się jako maseczka przeciwzmarszczkowa. Obfituje ona, m.in. w potas, żelazo, magnez, witaminę A, witaminę C oraz witaminy z grupy B, które sprzyjają odnowie skóry.

Wystarczy, że oczyścisz skórę twarzy i będziesz masować ją wewnętrzną stroną skórki od banana. Ważne, aby skórka była świeżo obrana z owocu.

Białe zęby

Skórka banana doskonale wpływa również na zęby. Wystarczy, że będziesz nacierać je skórą banana raz dziennie. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie robić tego zaraz po umyciu zębów. Zęby są wtedy wrażliwe, ponieważ w pastach znajduje się fluor.

Lśniące buty z materiałów skóropodobnych

Skórką banana nadasz swoim butom zrobionym z materiału skóropodobnego blasku. Wystarczy, że usuniesz z butów zabrudzenia i natrzesz je skórką. Pamiętaj, żeby nie robić tego na butach z zamszu. Ten sposób sprawdzi się tylko na butach skórzanych i skórzano - podobnych.

Zdjęcie Włóż do szklanki z wodą skórkę banana! Efekty Cię zaskoczą #2

Włóż skórkę od banana do szklanki z wodą

Skórka banana pozostawiona na całą noc w szklance z wodą uwalnia wiele cennych dla roślin substancji. Dzięki temu tworzy odżywkę/nawóz, który doskonale wpływa na usychającą roślinę. Jeśli Twój ulubiony kwiatek nie ma się ostatnio najlepiej, wykorzystaj tę metodę. Po nocy moczenia skórki, podlej ziemię rośliny wodą po skórce od banana. To samo możesz zrobić z miąższem banana. Miąższ również należy zalać szklanką wody na całą noc, a następnie umieścić pulpę w doniczce.Agnieszka

true

Polecane