Lifestyle

Kinga Duda zarabia krocie! Wypłata zwala z nóg

Agnieszka

Nov. 19, 2019, 10:46 a.m.

Kinga Duda zarabia krocie! Wypłata zwala z nóg

Zdecydowana większość z nas nie może liczyć na zawrotne zarobki od razu po studiach. Dla wielu to, ile na starcie zarabia córka prezydenta Dudy, na długo pozostanie marzeniem. Kinga Duda dopiero co skończyła studiować prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę znalazła od razu, o ile musiała jej szukać. Zarobki świeżo upieczonej pani prawnik sprawiają, że w mediach społecznościowych zawrzało.

Zdjęcie Kinga Duda zarabia krocie! Wypłata zwala z nóg #1Kinga zdecydowanie nie chce być tylko córką swojego znanego ojca. Zazwyczaj unika oficjalnych wyjść z rodzicami. Przez ostatnie lata koncentrowała się na nauce. Wysiłek opłacił się, bo Kinga została jedną z najlepszych absolwentek wydziału prawa krakowskiej uczelni. Poza tym odbyła staże w prestiżowych, międzynarodowych kancelariach prawniczych.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że została przyjęta na staż do samego Parlamentu Europejskiego. Nawet jeśli koneksje ojca pomogły jej dostać się na praktyki, to ona sama zapracowała na swój sukces wykorzystując daną jej szansę. Już ma dość imponujące CV, choć dopiero podjęła pierwszą pracę. Córka prezydenta została Junior Associate w kancelarii Maruta Wachta w Warszawie. Wielu internautów jest zdziwionych, a także oburzonych tym, ile na starcie zarabia początkujący prawnik.

Zdjęcie Kinga Duda zarabia krocie! Wypłata zwala z nóg #2

Pani Kinga dopiero wybierze obszar prawa, w którym chce się specjalizować. Póki co będzie też mieć nad sobą dużo bardziej doświadczonego pracownika kancelarii. Jego zadaniem będzie wdrożenie nowej adeptki prawa w meandry zawodu. Duda trafiła pod skrzydła ekspertów od procesów sądowych, praw własności intelektualnej, ochrony danych osobowych, a także praw nowych technologii oraz zamówień publicznych. W zeszłym roku pierwsze w życiu miejsce pracy Kingi Dudy zostało numerem jeden w prestiżowym konkursie ,,The Lawyer European Awards”. Młoda prawniczka ma zatem powody do dumy.Powodem do radości są też na pewno jej zarobki. Według szacunkowych danych, osoba zajmująca jej stanowisko może liczyć na starcie na pięć do siedmiu tysięcy brutto. Jak na świeżo upieczoną absolwentkę uczelni wyższej to naprawdę nieźle, prawda?