Włóż skórki od banana do słoika – efekt jest niesamowity!

Emila

Ogród

29.04.2020 17:33

Włóż skórki od banana do słoika – efekt jest niesamowity!

Skórki od bananów zazwyczaj wyrzucamy do kosza na śmieci. Niewiele myśląc, pozbywamy się czegoś, co tak naprawdę może przydać się nam na wiele sposobów. Wystarczy zatem, że włożysz skórki od banana do słoika i zalejesz wodą. Efekt jest niesamowity!

Zdjęcie Włóż skórki od banana do słoika – efekt jest niesamowity! #1

Wiosenne porządki

Wraz z nadejściem wiosny dużo osób decyduje się na porządki z kwiatkami domowymi lub ogródkami. Sprzątamy, sadzimy nowe rośliny i je pielęgnujemy. Szczególnie w obecnym czasie czynności w ogrodzie są dobrym zajęciem, aby jakoś spędzić czas. Ważne jest jednak, aby gleba była prawidłowo odżywiona i sprzyjała nowo posadzonym roślinom. Pragniemy, aby kwiaty były zdrowe i rosły szybko, a więc zastanawiamy się, jak wspomóc ich rozwój. Tutaj mogą nam pomóc skórki od banana!

Nawóz ze skórek banana

Przygotowanie takiego nawozu jest bardzo prostym zabiegiem, który pokocha każdy miłośnik ogrodnictwa. Wystarczy, że zamiast wyrzucać skórkę do kosza, to włożysz ją do słoika, a następnie zalejesz wodą. Tak przygotowany słoik odstaw w ciemne miejsce na kilka godzin, a następnie podlej rośliny wodą ze słoika.

Najlepiej sporządzać taki nawóz wieczorem, aby rano woda do podlewania była gotowa. Dla lepszego efektu można wysuszyć skórkę od banana i pokroić ją na małe kosteczki, a następnie dorzucić je do ziemi. Dla większych roślin zaleca się wkopać w glebę całą skórkę od banana. Dzięki temu efekt będzie wyraźniejszy.

Zdjęcie Włóż skórki od banana do słoika – efekt jest niesamowity! #2

Dlaczego skórki od banana?

Ta część banana jest bogata w wiele witamin i minerałów. To stamtąd pochodzą najważniejsze właściwości, które niesamowicie wpływają na rośliny. Skórka od banana jest pełna:

  • potasu
  • kwasu krzemowego
  • wapnia
  • magnezu
  • siarki
  • fosforu

Dzięki temu nasze rośliny rosną zdrowe i pełne życia. Woda ze skórek doskonale wpływa na nowo posadzone rośliny. Sposób ten jest często stosowany w ogrodnictwie.