Genialny sposób na obniżenie rachunków za wodę!

Genialny sposób na obniżenie rachunków za wodę!

Czy Twoje rachunki za wodę są zbyt wysokie? Właściwie jakie by nie były i tak warto je obniżyć. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy marnujemy. Mamy świetny sposób, aby z tym skończyć. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na cokolwiek, być może jakiś wyjazd na wakacje?

Zdjęcie Genialne sposoby na obniżenie rachunków za wodę! #1

Woda deszczowa

Woda spadająca z nieba zazwyczaj przepływa przez nasze rynny i marnuje się bezpowrotnie. Czas to zmienić. To się opłaci.

Deszczówka zazwyczaj ma kwaśny odczyn, co czyni ją niezwykle przydatną w naszym ogrodzie. Jeśli zaczniesz zbierać i wykorzystywać wodę z deszczu, to Twoje wydatki na zużycie wody widocznie zmaleją. Nawet dziesięciominutowy deszcz, może pozwolić nam zebrać 180 litrów wody. Taka ilość wody w porównaniu to około 6 prań, kilkadziesiąt spłukań w toalecie bądź 3 mycia samochodu. A to tylko 10 minut deszczu.

Jak zbierać deszczówkę?

Potrzebne będzie kilka przyrządów:

  • Filtr - dzięki któremu odcedzimy zanieczyszczenia z wody (liście, owady, itd),
  • Pompa - która pomoże nam wykorzystać wodę powtórnie,
  • Zbiornik - najlepiej z pokrywą, powinien być szczelny i odporny na warunki atmosferyczne, może on się znajdować na ziemi, bądź pod.

Pamiętaj, aby Twój pojemnik nie był metalowy. Kwaśny odczyn deszczówki działa korozyjnie na metale.

Zdjęcie Genialne sposoby na obniżenie rachunków za wodę! #2

Co zrobić z zebraną wodą?

Deszczówka nadaje się do podlewania trawników, ogródka warzywnego i kwiatów. Pozytywnie wpływa na glebę. Jeśli zdecydujesz się na specjalny mechanizm, to woda ta może służyć także do spłukiwania toalety. To świetny sposób na oszczędności i do tego jesteś Eko.

Czy każdy może zbierać deszczówkę?

Przed decyzją montowania zbieraków, sprawdź ilość opadów w Twoim regionie. Możesz to zrobić na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zorientuj się, jakie masz dachówki. Dachy pokryte azbestem bądź papą bitumiczną nie nadają się do tego. Woda z nich ściekająca nie jest zdrowa. Najlepiej się zbiera wodę z dachówek ceramicznych i z dachu blaszanego.

Zorientuj się też w opłatach za pobieranie deszczówki.

Elżbieta

Polecane