Nie zdejmujesz dziecku kurtki, gdy jedzie w foteliku? To ogromny błąd!

Elżbieta

Lifestyle

Nov. 8, 2019, 10:04 a.m.

Nie zdejmujesz dziecku kurtki, gdy jedzie w foteliku? To ogromny błąd!

Eksperci uważają, że wożenie dziecka w foteliku w kurtce jest niebezpieczne. Podczas wypadku dziecko może wypaść z fotelika mimo zapiętych pasów.

Zdjęcie Nigdy nie trzymaj dziecka w foteliku w ten sposób #1

W foteliku z kurtką

Nieświadomość tego, co robimy, czasem może doprowadzić do tragedii. Wiele rodziców usadawia dzieci w foteliku w kurtce. Szczególnie porą jesienną i zimową. Nie wiedzą oni, jak bardzo jest to niebezpieczne. Eksperci twierdzą, że jeśli maluch posiada na sobie grubą kurtkę, to podczas wypadku samochodowego, jest o wiele większe prawdopodobieństwo urazu lub śmierci.

Gruba kurtka stwarza przestrzeń, między dzieckiem a pasem bezpieczeństwa, przez to nie przylega on odpowiednio do ciała. Nawet jeśli wydaje Ci się, że pasy są dopasowane, możesz się mylić. Lepiej zdejmuj dziecku kurtkę.

Podczas wypadku dziecko może wypaść z fotelika lub przemieścić się w nim, jeśli jest ubrane w kurtkę. Według ekspertów rodzice powinni wkładać malca do fotelika z rozpiętą kurtką, a następnie po usadzeniu, zdjąć ją całkowicie. To drobnostka, a może zapobiec tragedii.

Zdjęcie Nigdy nie trzymaj dziecka w foteliku w ten sposób #2

Pas zdaje egzamin tylko wtedy, gdy jest naprężony.

Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko zmarznie, zanim nagrzejesz auto, możesz nakryć je kocem. Jednak dopiero po zapięciu pasów.

Pamiętaj, że dzieci zawsze powinny być wożone w fotelikach. Znacznie zmniejsza on ryzyko urazu dziecka podczas wypadku. Ponadto, dzieci do 12 roku życia, powinny jeździć wyłącznie na tylnych siedzeniach. Statystyki mówią, że najbezpieczniej jest zawsze po stronie kierowcy.