Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak przeżyć ten dzień bez stresu i pośpiechu!

Elżbieta

Newsy

28.10.2019 16:38

Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak przeżyć ten dzień bez stresu i pośpiechu!

Już niedługo w poniedziałek wypada Dzień Wszystkich Świętych. Osoby pracujące będą miały wolne, gdyż dzień ten jest ustawowo wolny od pracy. Czy wiesz jak się do niego przygotować, aby oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy? Sprawdź nasze porady.

Zdjęcie Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak przeżyć ten dzień bez stresu i pośpiechu! #1

Święta w Polsce

W Polsce święta zwykle kojarzą nam się jako zwariowany okres pełen przygotowywań. Oczywiście są takie święta, na które bardziej się szykujemy i takie na które mniej. W poniedziałek wypada Dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym również mamy pełno obowiązków do zrobienia.

Wrzuć na luz

Święto zmarłych, oznacza dla Polaków sporo pracy. Sprzątanie nagrobków, kupowanie wieńców i zniczy, szykowanie posiłków i wypieków na spotkania rodzinne. Osoby z mniejszych miejscowości zajmują się także wystrojem kościoła. Wszystko to powoduje, że zamiast odpoczywać i korzystać z wolnego, dajemy się ponieść przygotowaniom i jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni. Wrzuć trochę na luz, potraktuj to święto jako przyjemność.

Zrób zakupu wcześniej

W weekend w sklepach będzie szaleństwo, każdy się wybierze na zakupy, aby zaopatrzyć się w znicze i dokupić jedzenie.Spróbuj nie dołączać do tych ludzi. Znicze możesz zakupić już teraz, zakupy jedzeniowe również możesz zaplanować wcześniej. Jeśli masz dość dźwigania zniczy i stania w kolejach po wieńce to możesz zamówić je również przez Internet. Jeśli zrobisz to na początku tygodnia, to z całą pewnością dotrą do Ciebie na czas. Zaoszczędzisz sobie czasu i pracy. Znicze kupisz wszędzie, choćby na Allegro, a wieńce są do kupienia w sklepach internetowych takich jak Empik lub Tchibo.

 

Zdjęcie Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak przeżyć ten dzień bez stresu i pośpiechu! #2

Wyjazdy na cmentarz

W tym dniu wyjazd na cmentarz oznacza brak miejsc parkingowych i stanie w korku. Dlatego też, warto sprawdzić rozkład komunikacji miejskiej. Rzadko nią jeździsz? W tym dniu może ona oszczędzić Ci sporo nerwów i zachodu. W dużych miastach kursy tramwajów i autobusów w Dniu Zmarłych są zmienione, tak zbyt częściej kursowały w kierunku cmentarzy. Warto się tym zainteresować.