Nie mają czasu posprzątać grobów bliskich, więc korzystają z usług tych firm!

Nie mają czasu posprzątać grobów bliskich, więc korzystają z usług tych firm!

Wszystkich Świętych coraz bliżej, jednak nie każdy ma wystarczająco dużo czasu lub możliwości, aby zająć się nagrobkami swoich najbliższych. Z pomocą przychodzą firmy sprzątające, które przed 1 listopada mają ręce pełne roboty.

Zdjęcie Nie mają czasu posprzątać grobów bliskich, więc korzystają z usług tych firm! #1

Posprzątają za Ciebie nagrobki

W większości polskich miast można już znaleźć liczne ogłoszenia z ofertą posprzątania nagrobku przed 1 listopada. W ogłoszeniach jednak zaznaczają, że doskonale zdają sobie sprawę z tego, że korzystasz z ich usług bo musisz, a nie dlatego, że Ci się nie chce. Celem tego jest wyeliminowanie ewentualnych wyrzutów sumienia.

Nic w tym dziwnego. Klientami tego typu firm często są osoby, które nie mają czasu na zajęcie się grobami najbliższych. Często jednak są to osoby w podeszłym wieku, które nie mają już siły odwiedzać grobów znajdujących się w wielu miejscach Polski.

Zdjęcie Nie mają czasu posprzątać grobów bliskich, więc korzystają z usług tych firm! #2

Ile to kosztuje?

Większość ofert dotyczy pojedynczych lub podwójnych grobów. W zależności od miasta, ceny wahają się od 40 do 80 zł za pojedynczy nagrobek 80-150 za nagrobek podwójny lub duży grobowiec. Usługa obejmuje uprzątnięcie starych zniczy i kwiatów, zrobienie porządku wokół pomnika (usunięcie liści, śmieci), umycie pomnika. Za dodatkową opłatą można również zlecić zapalenie zniczy i kupno nowych kwiatów.

Wymagania klientów

Klienci mogą mieć jednak zdecydowanie więcej wymagań, niż umieszcza się w standardowych ogłoszeniach. Polacy, których na to stać, nie oszczędzają na ozdabianiu pomników swoich bliskich. Kwiaty prawdziwe, sztuczne, wieńce i stroiki to tylko część całej pracy. Wiele osób wymaga woskowania, czy impregnowania grobów. Dzięki temu są w lepszym stanie na dłużej.Agnieszka