Jak zapobiec parowaniu szyb w samochodzie? Poznaj najlepsze triki!

Agnieszka

Newsy

25.10.2019 15:58

Jak zapobiec parowaniu szyb w samochodzie? Poznaj najlepsze triki!

Parowanie szyb w samochodzie w okresie jesienno-zimowym to rzecz normalna, ale uciążliwa. Codziennie rano tracimy cenne minuty na pozbycie się nadmiaru wilgoci z szyb. Temu zjawisku do pewnego stopnia można jednak zapobiec. W jaki sposób?

Zdjęcie Jak zapobiec parowaniu szyb w samochodzie? Poznaj najlepsze triki! #1

Jesienią i zimą powietrze staje się bardzo wilgotne. Opady deszczu i śniegu powodują, że przy każdym otwarciu drzwi czy okna w samochodzie, dostaje się do środka wilgoć. Następnie nasze szyby zaczynają parować znacząco utrudniają widoczność, co jest bardzo niebezpieczne na drodze. Poznaj domowe sposoby na zaparowane szyby.

Gumowe dywaniki

Jeśli masz w samochodzie dywaniki z tworzywa miękkiego, wymień je na gumowe. Nie będą one wchłaniać, a następnie oddawać wilgoci do powietrza w samochodzie. To pomoże z problemem wiecznie zaparowanych szyb w aucie.

Skarpetka z ryżem

Zdjęcie Jak zapobiec parowaniu szyb w samochodzie? Poznaj najlepsze triki! #2

Takie niepozorne połączenie okazuje się doskonale walczyć z nadmiarem wilgoci. Dlaczego? Suchy ryż doskonale pochłania wilgoć. Z tego powodu często dodajemy ziarenka ryżu do soli, aby była sypka. Wystarczy, że umieścisz w samochodzie kilka skarpetek wypełnionych ryżem. Pamiętaj jednak, aby raz na kilka dni wymieniać ryż na nowy.Pochłaniacz wilgoci do samochodu

Pochłaniacze wilgoci do samochodów są bardzo tanie i łatwo dostępne. Pochłaniacz, który kosztuje kilka/kilkanaście złotych wystarcza nam nawet na 3 miesiące. Warto więc zaopatrzyć się w 2 lub 3 sztuki i umieścić je w aucie, jeśli masz problem z nadmiernym zaparowaniem szyb.Płyny zapobiegające parowaniu szyb

Na stacjach benzynowych znajdziemy wiele różnych płynów do szyb, które mają zapobiegać parowaniu. Jednak nie zawsze usuwają one problem do końca. Warto więc połączyć dwie lub trzy metody, aby pozbyć się zaparowanych szyb, na przykład wykorzystać pochłaniacz wilgoci, skarpetki z ryżem i płyn zapobiegający parowaniu.