Pogoda na Wszystkich Świętych. Ostrzeżenia w prognozach!

Pogoda na Wszystkich Świętych. Ostrzeżenia w prognozach!

Pogoda w ostatnich dniach zdecydowanie działała na naszą korzyść. Niestety, ostatni weekend października może dać nam się we znaki. Wiele wskazuje na to, że będziemy odwiedzać cmentarze w mrozie i śniegu.

Zdjęcie Pogoda na Wszystkich Świętych. Ostrzeżenia w prognozach! #1

Nadchodzący weekend wciąż będzie rozpieszczał nas słońcem i cieplejszą temperaturą. Od początku przyszłego tygodnia temperatura będzie stopniowo spadać aż do ostatniego weekendu października, kiedy to mogą pojawić się opady śniegu oraz przymrozki.

Od poniedziałku do Polski zacznie napływać zimne powietrze pochodzenia arktycznego z północy. To spowoduje, że w okolicach środy w górach możemy spodziewać się już przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Poniedziałek będzie jednak dość ciepły. Temperatura powinna wahać się w okolicach 10 stopni C. Od czwartku do niedzieli temperatura jednak spadnie o 5 stopni w dzień.

Rano mogą pojawiać się również przymrozki. Od czwartku - to dzień przed 1 listopada - temperatura nad ranem spadać będzie do -2 st. C na zachodzie do -4 st. C na wschodzie i południowym wschodzie.

W Zakopanem, w dzień Wszystkich Świętych może być zero stopni C. Natomiast temperatura w Warszawie zapowiada się na 5-6 stopni C.

Agnieszka

Polecane