Dieta biurowa – jak wytrwać w postanowieniach podczas pracy?

Dieta biurowa – jak wytrwać w postanowieniach podczas pracy?

Jeśli jesteś na diecie, to prawdziwym wyzwaniem jest powstrzymanie się od podjadania podczas pracy w biurze. Nudne, siedzące zajęcie sprzyja sięganiu po przekąski i dogadzaniu sobie. W pracy także często pijemy kawę i chętniej sięgamy po jakiś słodycz. Idąc rano do pracy, często śpieszymy się na tyle, że nie jemy śniadania w domu. A w pracy jemy albo byle co, bo nie mamy czasu na normalny posiłek, albo podgryzamy przekąski z nudów. Jak wytrwać w swoich postanowieniach w biurze?

Zdjęcie Dieta biurowa – jak wytrwać w postanowieniach podczas pracy? #1

Śniadanie

Po pierwsze i najważniejsze, zawsze jedz śniadanie. Nawet jak nie masz czasu w domu, to przygotuj sobie coś zdrowego do pracy. Jeśli nie zjesz śniadania, to w pracy będziesz szukać szybkiej i łatwej przekąski. Zazwyczaj także niezdrowej.

Słodycze

Pozbądź się z szafki w biurku wszystkich słodyczy. Jeśli ich nie będzie, nie będziesz po nie sięgać. Zdarza się także, że współpracownicy przynoszą ciasta z różnych powodów. Urodziny, ślub, tłusty czwartek. Nie pozwól sobie na częstowanie się i pokaż innym, że masz silną wolę.

Przekąski

Zdarza się, że w pracy nie masz czasu na zwykły posiłek. Z głodu sięgasz wtedy po byle co, wystarczy, że coś masz pod ręką i nie trzeba tego podgrzewać. Przygotuj sobie w domu zdrowe przekąski i weź do pracy w pojemniku. Mogą to na przykład być pokrojone i umyte owoce, bądź marchewki. Ta druga opcja będzie dla Ciebie lepsza, ponieważ owoce w dużych ilościach dostarczają dużo cukru i kalorii.

Zdjęcie Dieta biurowa – jak wytrwać w postanowieniach podczas pracy? #2

Ruch w biurze

Siedząca praca sprzyja otyłości. Powinnaś częściej szukać dodatkowych aktywności fizycznych. Jadąc do pracy, wysiądź przystanek wcześniej i przespaceruj się. W biurze nie korzystaj z windy, tylko ze schodów. Nawet siedząc przy biurku, możesz się poruszać. Przeciągnij się od czasu do czasu, porozciągaj nadgarstki i nogi. Przejdź się także czasem po wodę czy herbatę.

Domowe jedzenie

Zadbaj o to, żeby zawsze mieć ze sobą jedzenie z domu. Jeśli jesteś na diecie, to posiłek z pewnością jest zbilansowany. Na mieście bardzo ciężko zamówić coś, co wpisze się w Twoją dietę. Nawet sałatki mają w sobie kaloryczne sosy i sery.

Elżbieta

Polecane